Zdjęcia panoramiczne na iOS 5

Paweł 15 listopada 2011 0
Zdjęcia panoramiczne na iOS 5

Ciekawscy deweloperzy iOS postanowili szczegółowo sprawdzić zawartość oprogramowania Apple iOS 5 i natknęli się na bardzo ciekawe znalezisko. Okazało się, że system skrywa funkcję zdjęć panoramicznych, jednak z różnych przyczyn nie jest ona aktywowana. Być może Apple kiedyś w przyszłości udostępni ją oficjalnie – póki co, jeżeli ktoś chce, może na własną rękę aktywować funkcję zdjęć panoramicznych. Zobacz jak to się robi.Są dwa sposoby które ten trick umożliwiają. Pierwszy dostępny jest dla właścicieli urządzeń z odblokowanym softem, a drugi dla zwykłych użytkowników, którzy z jailbreakiem mają niewiele wspólnego. Oczywiście aktywacja zdjęć panoramicznych u tej pierwszej grupy użytkowników jest znacznie prostsza, jednak z tym wiąże się jailbreak.

Użytkownicy z jailbreakiem

Ta grupa użytkowników nie musi zbytnio kombinować aby żądaną funkcję aktywować. Wszystko co należy zrobić to uruchomić Cydię i zainstalować darmową aplikację Firebreak. Po tej czynności trzeba zrestartować urządzenie, uruchomić aplikację Aparat, nacisnąć Opcje i sprawdzić, czy pojawił się przycisk odpowiedzialny za funkcję zdjęć panoramicznych.

Użytkownicy bez jailbreaka

Użytkownicy nie korzystający z uroków jailbreaka muszą posłużyć się programem iBakuppro, ponieważ pozwala on modyfikować pliki kopii danych iPhone’a, a to właśnie jest potrzebne do dokonania żądanych zmian. Gdy już go zainstalujesz:

  • wykonaj kopię zapasową iPhone’a (nie na iCloud, tylko komputerze);
  • uruchom iBackuppro i wybierz możliwie najnowszą kopię danych iPhone’a z listy;
  • wybierz z listy plików pozycję Libary/Preferences/com.apple.mobileslideshow.plist;
  • pod wpisem <key>LastSelectTab</key> umieść wpis <key>EnableFirebreak</key><string>YES</string>;
  • zapisz plik i zsynchronizuj iPhone’a z komputerem;
  • sprawdź, czy funkcja panoramicznych zdjęć została pomyślnie dodana.