Zarządzanie motywami Windows Phone

Paweł 26 grudnia 2011 1
Zarządzanie motywami Windows Phone

Interfejs systemu Windows Phone jest tak wspaniale dopracowany, że aż żal poddawać go jakimkolwiek modyfikacjom, aby nie zepsuć minimalistycznego efektu MetroUI. Jednak wszystko z czasem powszednieje, zmiany są wpisane z naturę człowieka, dlatego rozglądamy się za alternatywami. Jeżeli znudził ci się natywny wygląd systemu Windows Phone, możesz skorzystać z narzędzia Themes for Windows Phone, które – jak sama nazwa wskazuje – umożliwia tworzenie prostych tematów graficznych dla platformy z Redmond.Dzięki Themes for Windows Phone można:

  • szczegółowo modyfikować wygląd każdej poszczególnej ikony (systemowych, od firm trzecich czy nawet ikonę Marketplace);
  • ustawić dowolną grafikę jako tło wszystkich ikon;
  • ustawić, aby natywny kolor był w określonym stopniu przezroczysty;
  • importować stworzone już motywy graficzne;
  • eksportować motywy.

Tworzenie motywów przy pomocy Themes for Windows Phone jest naprawdę banalne. Szczegółowy poradnik wideo, jak to się robi, zamieściłem poniżej. Narzędzie stworzone motywy zapisuje w pliku .XAP dzięki czemu nie ma problemów z ich instalowaniem w telefonie. Niestety, aby móc zainstalować własną kombinację graficzną, uprzednio należy odblokować swoje oprogramowanie, z racji konieczności działania na plikach .XAP.

Themes for Windows Phone oferuje od razu opcję Deploy, dzięki czemu nie trzeba się bawić w eksplorowanie plików, aby zainstalować utworzony moty. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk i cała sprawa zostanie załatwiona.

Program Themes for Windows Phone można pobrać ze strony WindowsPhoneHacker, która niejako patronuje opisywanej pozycji. Oczywiście wszystko jest dostępne za darmo.