Zarządzanie listami odtwarzania na iOS-ie

Paweł 1 listopada 2012 0

Piąta generacja iOS-a wprowadziła wyczekiwaną latami możliwość tworzenia list odtwarzania bezpośrednio w iPhonie. Jak się nią posługiwać? Zapraszam do krótkiego poradnika.Listy odtwarzania dostępne są w aplikacji Muzyka, więc nie trzeba biegać po ustawieniach. Jeżeli na ekranie głównym aplikacji Muzyka w panelach na dole nie masz pozycji Listy, to naciśnij przycisk Więcej i wybierz Listy. Tutaj ujrzysz listy iTunes zsynchronizowane z iPhone’em, opcję Lista utworów Genius oraz przycisk Dodaj listę. Nas oczywiście interesuje ta ostatnia pozycja.

Chcąc utworzyć nową listę odtwarzania naciśnij Dodaj listę po czym określ jej nazwę, zatwierdzając akcję przyciskiem Zachowaj. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich utworów dostępnych w iPhonie (czy też iPadzie bądź iPodzie touch). Twoim zadaniem jest wybrać spośród wyświetlonych tytułów te pozycje, które mają znaleźć się na nowo utworzonej liście. Gdy utwory zostaną wybrane, naciśnij przycisk Gotowe.

Utworzoną listę można dowolnie modyfikować – zarówno jej nazwę, jak i zawartość. Wykonując synchronizację urządzenia z iTunesem sprawisz, że lista odtwarzania utworzona w iPhonie zostanie przeniesiona do komputerowego odtwarzacza.