Zamiana Siri na Google Now

Paweł 8 listopada 2012 0

Całkiem niedawno w App Store pojawiła się nowa wersja aplikacji Google Search, której główną nowością jest implementacja namiastki usługi Google Now, czyli nowości zaprezentowanej w Androidzie Jelly Bean. Z czasem okazało się, że usługa Google Now, umożliwiająca użytkownikom Androida ekspresowe sprawdzanie informacji na temat obecnej pogody, godziny i nie tylko, spodobała się bardzo użytkownikom iOS-a. Upodobano ją sobie do tego stopnia, że zaczęła ona konkurować z Siri. Jeśli i Twoim zdaniem nowa odsłona Google Search App jest lepsza od Siri, to czemu by nie zamienić natywnej wyszukiwarki głosowej iOS-a na tę od Google’a?W Cydii kilka dni temu pojawiła się aplikacja NowNow. Po jej zainstalowaniu (zakładając, że na pokładzie iPhone’a masz także zainstalowaną najnowszą odsłonę Google Search App), wykonując gest standardowo wyświetlający okno Siri, pojawia się okno aplikacji Google Search App w pełnej gotowości do przyjęcia twojej komendy. Aplikacja NowNow dostępna jest za darmo w Cydii i wymaga przynajmniej iOS-a 5.

Ale to nie wszystko. Dziś bowiem w Cydii pojawiła się też aplikacja Activoice. Jest ona autorskim narzędziem popularnego dewelopera Ryana Petricha i swoją funkcjonalnością bardzo przypomina NowNow. Różnica w tych narzędziach polega na tym, że Activoice jest ściśle powiązane z narzędziem Activator (dostępnym w Cydii za darmo). Po jego zainstalowaniu możesz określić dowolny gest Activatora, który będzie natychmiastowo wywoływał okno aplikacji Google Serach App gotowe od przyjęcia twojej komendy. Ta aplikacja, podobnie jak NowNow, dostępna jest w Cydii za darmo.

A jeżeli jesteście zainteresowani samą aplikacją Google Search App, to wystarczy wejść pod ten adres aby bezpłatnie ją ściągnąć z App Store’a. Oczywiście korzystanie z niej nie wymaga odblokowanego oprogramowania.