Wyświetlanie stanu baterii na ikonie WP Mango

Paweł 10 listopada 2011 0
Wyświetlanie stanu baterii na ikonie WP Mango

Tak jak najnowszy Apple iOS 5 ma centrum powiadomień, na którym zamieszcza się najróżniejsze widżety i paski informacyjne, tak system Windows Phone ma bardzo funkcjonalne, przejrzyste ikony, na których zamieszczanie różnych informacji również jest bardzo ciekawym rozwiązaniem. Korzystając z jego obecności deweloperzy rezydujący na XDA Developers stworzyli aplikację Mango Battery Status, dzięki której informację o stanie naładowania baterii można zamieścić na treściwej ikonie, jak na screenie obok.Owe narzędzie można zainstalować wyłącznie na tych smartfonach, które działają pod kontrolą Windows Phone Mango. Choć  jego nadrzędnym celem nie jest wyświetlanie samej ikony, to mimo wszystko moim zdaniem jest to najciekawsza opcja tego programu.

Ponadto, główną rolą Mango Battery Status jest dostarczanie użytkownikowi szczegółowych informacji na temat zużycia energii. Uruchamiając tę aplikację na początku zobaczysz procentowy wskaźnik aktualnego stanu baterii, a wybierając odpowiednie okno ujrzysz wykres, na którym będzie prezentowane zużycie baterii według konkretnych dni.

Interfejs aplikacji został przetłumaczony na 8 różnych języków, w tym polski. Aby pomyślnie zainstalować Mango Battery Status, musisz wcześniej odblokować swoje urządzenie. Sama zaś aplikacja dostępna jest na forum XDA Developers.