VLC Media Player wróci do App Store’a?

Paweł 17 listopada 2012 0

Niespełna dwa lata temu w App Store pojawił się odtwarzacz VLC Media Player, jednak chwilę po tym pracownicy Apple’a postanowili aplikację usunąć z dystrybucji. Na szczęście sprawa znalazła światełko w tunelu i być może już niebawem VLC Media Player ponownie pojawi się w App Store.VLC Media Player jest pewnie dobrze znany użytkownikom systemów Mac lub nawet Windowsów, którzy na co dzień odtwarzają materiały wideo w niecodziennych formatach. Cechą wyróżniającą VLC Media Player jest obsługa chyba wszystkich możliwych formatów wideo. W przypadku iOS-a aż tak kolorowo nie było, ale VLC umożliwiał odtwarzanie filmików nie tylko tych zgodnych z natywnymi standardami, ale też .AVI.

Aplikacja została usunięta z App Store’a z uwagi na konflikt licencji. VLC była opatrzona zabezpieczeniami DRM, co kłóciło się z ideą i sposobem licencjonowania programu na komputerac (GPU). Jednak podobno ostatnimi czasy doszło do porozumienia między Apple’em a deweloperem aplikacji VLC i w najbliższym czasie produkt pojawi się w App Store.

Jest to wspaniała wiadomość, ponieważ aplikacja idealnie integruje się z desktopowymi wersjami programu. Oprócz tego miała przyjemny interfejs i radziła sobie z odtwarzaniem nawet egzotycznych formatów filmowych. Gdy tylko pozycja pojawi się w App Store, niezwłocznie Was o tym poinformujemy.