uTorrent Remote dla Windows Phone’a

Paweł 22 października 2012 0

Od pewnego czasu można zauważyć, że autorzy desktopowego uTorrenta zabiegają o uwagę właścicieli smartfonów. Od pewnego czasu w App Store i Google Play dostępne były aplikacje uTorrent Remote, a niedawno nawet dla Androida udostępniono uTorrenta obsługującego pliki .torrent bezpośrednio na Androidzie. Z Windows Phone’em sprawy nie są jednak tak zaawansowane. Dopiero co do Marketplace zawitała aplikacja uTorrent Remote.Dzięki niej użytkownicy komórek mogą, najprościej ujmując, kontrolować pobieranie torrentów na komputerze, oczywiście całkowicie zdalnie. Wystarczy że uTorrent będzie uruchomiony na komputerze z Windowsem lub systemem OS X, a także odpowiednio skonfigurowany, po czym będziesz mógł doglądać jego aktywności bezpośrednio z telefonu z Windows Phone’em. A można naprawdę wiele.

Dzięki uTorrent Remote można dodawać zdalnie torrenty do pobierania, można kompletnie zarządzać listą pobierań na komputerze i sprawdzać jak przebiega download, uzyskując dostęp do szczegółowych informacji programu.

Połączyć można się przy pomocy dowolnego połączenia – nie jest wymagane podłączenie do tej samej Sieci Wi-Fi. A jeżeli postanowisz połączyć się przez 3G, to aplikacja zainicjuje bezpieczne połączenie, aby w razie czego nikt nie podejrzał co ciekawego pobierasz.

uTorrent Remote dostępny jest za darmo w Marketplace. Do poprawnego funkcjonowania wymaga uTorrenta w wersji 3.0 dla Windows lub 1.5 dla Mac OS X.