Usuwanie powiadomień o aktualizacjach OTA dla SGS II

Paweł 19 lutego 2012 0
Usuwanie powiadomień o aktualizacjach OTA dla SGS II

Po zainstalowaniu na smartfonie z Androidem własnego ROM-a użytkownicy wciąż będą otrzymywać powiadomienia o potencjalnie dostępnych aktualizacjach oprogramowania, których i tak nie da się zainstalować. Sposobów na pozbycie się tych komunikatów jest naprawdę mnóstwo, a dziś zaprezentuję dwa z nich, umożliwiające ich dezaktywację na telefonie Samsung Galaxy S.Powiadomienia o dostępnych aktualizacjach nie powinny być problematyczne dla użytkowników korzystających z domyślnych ROM-ów. W takich sytuacjach aktualizowanie softu jest nawet wskazane, choć też należy uważać, ponieważ jeśli domyślny soft został zrootowany, to po wykonaniu aktualizacji wyższe uprawnienia znikną.

Najgorzej mają ci, którzy całkowicie zmienili ROM, bo wtedy powiadomienia o aktualizacjach się pojawiają, ale nie da się ich zainstalować. Jeżeli komuś zależy na aktualizacji, to musiałby wrócić do stockowego oprogramowania i dopiero wtedy zaktualizować urządzenie, albo skłonić się ku nowszej wersji posiadanego ROM-u. Poniżej jednak dowiesz się jak całkowicie pozbyć się komunikatów o dostępnych aktualizacjach.

Sposób I – „zamrażanie”

W subkulturze Androida znane jest zjawisko „zamrażania” aplikacji. To proces, dzięki któremu całkowicie dezaktywuje się działanie jakichś aplikacji lub elementów systemowych. Po „zamrożeniu” nie ma o nich śladu w systemie dopóki użytkownik nie zdecyduje się wybranego elementu „odmrozić”. Do „zamrażania” świetnie nadaje się aplikacja Titanum Back up. Zainstaluj tę pozycję z Android Marketu, a następnie przy jej pomocy „zamroź” (freeze) proces Device Management. Po zrestartowaniu urządzenia komunikat o dostępnej aktualizacji nie powinien się więcej pojawić.

Sposób II - wssyncmldm.apk

Druga metoda jest nieco mniej kosztowna oraz szybsza. Wystarczy zaopatrzyć się w aplikację Root Explorer, udać za jej pomocą do lokalizacji System/App/ i usunąć plik wssyncmldm.apk. W tym wypadku również po zrestartowaniu urządzenia żądane zmiany zostaną wprowadzone.

Redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych wyżej instrukcji. Więcej na temat zamieszczonej modyfikacji można przeczytać na forum XDA Developers.