Usuwanie informacji o aktualnie odtwarzanym utworze na lock screenie WP7

Paweł 23 listopada 2011 0
Usuwanie informacji o aktualnie odtwarzanym utworze na lock screenie WP7

Windows Phone 7, choć jest systemem bardzo minimalistycznym, ma wiele drobnych szkopułów, które dają sie znaki podczas normalnego używania systemu. Przykładem może być ciągle wyświetlana informacja na temat ostatnio odtwarzanego utworu na pasku głośności czy nawet lock screenie. Nawet gdy użytkownik aktualnie nie słucha muzyki, informacja o ostatnio odtwarzanym utworze wciąż widnieje na urządzeniu. Jak się jej pozbyć?Mając na uwadze, że Microsoft stworzył tę funkcję po to, aby użytkownikom zwyczajnie było lepiej korzystać z jego systemu, wielu uważa, że jest ona zbędna.

Rozwiązaniem problemu ciągle wyświetlanej informacji o aktualnie odtwarzanym utworze na lock screenie/pasku głośności jest zwyczajne zrestartowanie telefonu. Jednak nikomu nie chce się specjalnie uruchamiać ponownie urządzenia tylko po to, aby usunąć denerwujący komunikat. Stworzono więc aplikację Stop the Music.

Po zainstalowaniu tej pozycji wystarczy ją tylko uruchomić, aby zbędna informacja o utworze została usunięta. Nie trzeba kombinować z żadnymi ustawieniami czy konfiguracjami, ponieważ samo uruchomienie narzędzia jest tożsame z wyczyszczeniem informacji o utworze.

Aplikacja Stop the Music! dostępna jest za darmo dla wszystkich użytkowników WP Mango w Marketplace.