Usprawniona przeglądarka Androida Ice Cream Sandwich

Paweł 20 stycznia 2012 0
Usprawniona przeglądarka Androida Ice Cream Sandwich

Kilka miesięcy temu zadebiutował Android Ice Cream Sandwich. Wprowadzono wiele ciekawych funkcji, typu NCF Beam, Face Unlock, porządnie popracowano nad generalnym wyglądem systemu i pojawiło się wiele innych nowości. Niestety, nie wszyscy fani Androida dostąpili oficjalnego zaszczytu używania tego systemu, ponieważ producenci smartfonów skutecznie się opóźniają A ci użytkownicy, którzy ją otrzymali, dziś mogą skorzystać z narzędzia ICS Browser+.Rola tej aplikacji jest dość ograniczona, ale za to bardzo przydatna. Choć Google postanowił wprowadzić nowości także w „kanapkowej przeglądarce”, wciąż jest w niej kilka niedociągnięć, wymagających ekspresowej interwencji deweloperów. Dlatego też powstała ICS Browser+, czyli przeglądarka internetowa bazująca na tej z Androida Ice Cream Sandwich, z tą różnicą, że Browser+ oferuje kilka ciekawych funkcji.

Pierwszą z nich są tzw. quick controls. W dowolnym momencie używania aplikacji można wywołać charakterystyczny niebieski wachlarz z istotnymi opcjami przeglądarki. Drugą ciekawostką jaką wprowadza Browser+ jest możliwość zarządzania tzw. user agent. Dzięki tej opcji możesz ustawić, aby twoja przeglądarka była identyfikowana w sieci jako iPhone’owe Safari czy komputerowy Firefox. Oprócz tego Browser+ umożliwia przewijanie stronę przyciskami głośności, a także dodaje przycisk home w menu akcji na tabletach. Na ukoronowanie tych smaczków wprowadzono obsługę gestów, czyli przykładowo przesunięcie palcami w lewo spowoduje cofnięcie strony itd.

Deweloper ICS Browser+ zapowiedział, że wkrótce zostaną wprowadzone inne, równie użyteczne funkcje. Aplikacja cieszy się w Markecie ogromną popularnością i – jak można wnioskować na podstawie wykresu – pochlebnymi opiniami użytkowników. Co najważniejsze, opisywana pozycja dostępna jest całkowicie bezpłatnie.