Universal Video Downloader – zapisywanie streamingowanych wideo na iOS-ie

Paweł 26 listopada 2012 0

Jedynym sposobem na wgranie filmików do iPhone’a, iPada czy iPoda touch jest ten wymagający posiłkowania się iTunesem. Po odblokowaniu iOS-a możliwości na importowanie wideo są wręcz nieograniczone. W Cydii nie brakuje aplikacji umożliwiających ściąganie filmików z YouTube’a. To czego dotychczas brakowało to możliwość eksportowania wideo ze zwykłych aplikacji. Na szczęście i na to znaleziono sposób – aplikację Universal Video Downloader.Dzięki tej aplikacji nie tylko zapiszesz filmik z YouTube’a, ale z każdej aplikacji. Zadaniem tego narzędzia jest działać w tle i czuwać gdy użytkownik rozpocznie odtwarzanie jakiegoś filmiku w dowolnej aplikacji iOS-a. Gdy Universal Video Downloader wykryje rozpoczęcie odtwarzania, natychmiast wyświetli zapytanie czy chcesz dany filmik zapisać. Po wyrażeniu zgody będziesz musiał wprowadzić nazwę docelowego pliku, po czym będziesz mógł powrócić do odtwarzania.

Zaletą aplikacji jest współpracowanie ze wszystkimi multimedialnymi aplikacjami. Jeżeli podczas uruchamiania twojej ulubionej gry jesteś raczony filmikiem powitalnym i podczas jego odtwarzania w tle będziesz miał uruchomionego UVD, to będziesz miał możliwość pobrania danego materiału.

Wszystkie filmiki zapisywane są bezpośrednio aplikacji i stąd też można je odtwarzać. Nie ma możliwości ich eksportowania (chyba że przez SSH). Z odtworzeniem niektórych materiałów może być problem, co jest spowodowane wybrakowanymi kodekami systemowymi, jednak wówczas rozwiązaniem będzie ręczne wydobycie plików z iOS-a.

Aplikacja Universal Video Downloader dostępna jest w Cydii za darmo i do poprawnego oprogramowania wymaga iOS-a 5.