Trzy dodatkowe opcje w ustawieniach WP7 dla Samsungów

Paweł 2 grudnia 2011 0
Trzy dodatkowe opcje w ustawieniach WP7 dla Samsungów

Obserwując komórkowy rynek, można by odnieść wrażenie, że Samsung nieco zapomniał o swoich nieco starszych urządzeniach z systemem Windows Phone i poszedł z duchem czasu, w stronę Androida, skupiając się na kolejnych Galaxy S-ach. Aby jednak właścicielom Samsungów Omnii 7 czy Focus nie było przykro, koncern postanowił nieco odświeżyć ustawienia tych telefonów, udostępniając aplikację Extra Settings. Dzięki niej menu ustawień wspomnianych urządzeń może wzbogacić się aż o trzy nowe opcje.Nie ma co się rozpływać z zachwytu, ponieważ nie są to żadne istotne funkcje, jakie Samsung już dawno powinien zaimplementować w swoich WP-telefonach.

  • Pierwszą z nich jest opcja o nazwie Auto Display Intensity. Jeśli jesteś fanem jasnego interfejsu lub białego koloru, to nawet jak zmniejszysz natężenie jasności ekranu do minimum, w słabo oświetlonym otoczeniu ekran i tak będzie zbyt jasny. Zadaniem funkcji Auto Display Intensity będzie wówczas automatyczne dopasowywanie jasności ekranu, aby ta nie była zbyt irytująca. Ponadto, jeżeli system wykryje przewagę jasnych elementów w interfejsie, automatycznie aktywuje tryb oszczędzania energii.
  • Druga funkcja - Key Vibration Feedback –  wyposaży telefon w dodatkowe powiadomienia wibracjami, włączanymi w momencie naciśnięcia jednego z trzech głównych przycisków umiejscowionych pod ekranem. Jeżeli wciśniesz przycisk Back, Start lub Search, urządzenie odpowie tylko aktywacją funkcji, ale także wibracją.
  • Na deser wdrożono funkcję Echo Cancellation, która może się okazać zbawienna w przypadku irytującego otoczenia podczas prowadzenia rozmowy. Jeżeli po aktywacji narzędzia Echo Cancellation telefon odkryje, że w trakcie wykonywanego połączenia słychać echo, to nasza funkcja postara się to zjawisko usunąć.

źródło: WPCentral

Jeżeli te trzy funkcje cię zainteresowały, uruchom w swoim telefonie Marketplace i pobierz Extra Settings za darmo. Po  pobraniu narzędzia nie zobaczysz dodatkowej ikony z aplikacją, ponieważ „ekstra ustawienia” zostaną od razu zaimplementowane w panelu ustawień telefonu.