Transformacja dowolnego Androida w Jelly Beana

Paweł 25 lipca 2012 0

W tym zestawieniu poznasz kilka kroków, dzięki którym zamienisz niemal dowolną wersję mobilnego systemu Google’a w najnowszego Androida 4.1 Jelly Bean.



Podczas niedawno zorganizowanej konferencji Google I/O 2012, koncern z Mountain View zaprezentował nie tylko pierwszego tableta sygnowanego marką Nexus, ale przede wszystkim ujawnił światu następcę Androida 4.0 – Androida 4.1 Jelly Bean. Niestety, podobnie jak wyglądała sprawa z tym pierwszym – producenci smartfonów pozarzekali się, że lada moment wydadzą stosowne aktualizacje, jednak gdy przychodzi co do czego, to update w ogóle się nie pojawia.

Jeśli więc twój smartfon nie otrzymał możliwości instalacji Androida 4.1 Jelly Bean, a bardzo chciałbyś poczuć jego namiastkę już teraz, to zapraszam do poniższego poradnika. Dowiesz się w nim, jak podmienić Launchera na tego z Androida 4.1, zamienisz tapety, pasek informacyjny i klawiaturę. Na koniec zmienisz animację startową i wszystko będzie wyglądało tak, jakbyś zainstalował Androida 4.1 Jelly Bean. Mimo że wciąż korzystasz np. z Androida 2.3 Gingerbread czy 3.0 Honeycomb.

Launcher

Rzecz absolutnie najważniejsza – launcher. Czyi miejsce, gdzie dostępne są ikony aplikacji, widżety i nie tylko. Jeżeli chcesz mieć launcher rodem z Jelly Beana, w którym de facto względem Androida 4.0 niewiele się zmieniło, to przyjrzyj się aplikacji Jelly Bean Launcher for Android lub Holo Launcher for Android. Obie pozycje dostępne są za darmo i w mniejszym lub większym stopniu imitują launcher z Androida 4.0 lub 4.1 Jelly Bean.

Tapety

Nowy Android to nie tylko zmieniony launcher, ale też nowe tapety. Jelly Bean wprowadza ich aż 10. Jeżeli chcesz mieć je wszystkie, zainstaluj darmową aplikację Jelly Bean Wallpapers i wybierz jedną z dziesięciu pozycji jako główną grafikę.

To jednak nie wszystko. Jelly Bean to także kilka żywych tapet. Te jednak też z powodzeniem pobierzesz z Google Play, dostępne są pod nazwą Jelly Bean animowane tapety. Także bezpłatne.

Pasek informacyjny

Przejdźmy do szczegółów – status bar (pasek informacyjny). Ten można zmodyfikować poprzez instalację Jelly Bean StatusBar for Android. Po zainstalowaniu tej pozycji nie tylko otrzymasz status bar jak z Androida 4.0/4.1, ale także wybierzesz co ma być na nim wyświetlane: cyfrowy zegar, wskaźnik baterii, wskaźnik Wifi i wiele innych. Możesz nawet określić aplikacje, których ikon wcale widzieć nie chcesz. Aplikacja dostępna oczywiście za darmo.

Klawiatura

Android 4.1 Jelly Bean to także nowa klawiatura. W Google Play dostępna jest pozycja o nazwie Jelly Bean Keyboard, która takową klawiaturę na Androidzie instaluje, jednak aby aplikacja poprawnie działała, wymagane jest zainstalowanie przynajmniej Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Ponadto, JBK nie oferuje polskiego słownika, choć można go dodatkowo zainstalować – domyślnie dostępny jest angielski. Oczywiście pozycja dostępna za darmo.

Animacja startowa

Animacja startowa pojawia się w trakcie ładowania systemu i chwilę trwa. Wraz z wydaniem Androida 4.1 Jelly  Bean, zmieniła się także animacja startowa. Aby jednak móc ją zainstalować, należy zrootować swoje urządzenie. Gdy ten stan zostanie osiągnięty, można zajrzeć na forum XDA Developers, gdzie zamieszczono plik z animacją startową którego należy wgrać na pokład zrootowanego urządzenia.

Oczywiście całość wykonujesz na własną odpowiedzialność. Po zainstalowaniu mnóstwa modyfikacji, a następnie ich usunięciu, możesz narobić sobie w systemie nie lada bałagan.

źródło