Tematy imitujące wygląd iOS 4 dla Androida

Paweł 28 kwietnia 2011 0
Tematy imitujące wygląd iOS 4 dla Androida

Czasami można znaleźć pewne wyjątki pośród użytkowników Androida, którzy mimo wszystko lubią interfejs iPhone’a z różnych powodów. Dla takiej właśnie grupy powstaje masa różnych tematów graficznych, które imitują interfejs iOS 4 na telefonach z Androidem. Jeśli i ty należysz do fanów wyglądu iOS, to zajrzyj do rozwinięcia wpisu, gdzie znajdziesz zestawienie kilku tematów dla Androida, imitujących ten właśnie system.Na wstępie należy zaznaczyć, że są to jedynie tematy graficzne. Ich stosowanie nie oznacza, że automatycznie wyposażysz swojego Androida w funkcje, jakie można znaleźć na konkurencyjnym systemie. Imitowany jest jedynie wygląd, czyli na przykład ikony lub tapeta. Niektóre z wymienionych niżej pozycji wymagają również programu Panda Home, aby móc je pomyślnie używać.

1. iPhone 4 – deweloper Coss

Ten motyw graficzny zawiera nie tylko mnóstwo różnych ikon, ale także charakterystyczny dock iPhone’a. Wielu użytkowników skarży się na działanie tego motywu lub niedopasowanie grafik do rozdzielczości używanego ekranu, jednak generalnie ta pozycja jest chwalona przez tych, u których iPhone 4 od Coss działa bez zarzutów. Koszt tego motywu to 2,74$.

2. iPhone 4 Theme – deweloper Omni-Apps

Ta pozycja, jak wspomniałem na początku artykułu, wymaga zainstalowanej aplikacji Panda Home. W porównaniu do pozycji nr 1, ten motyw obsługuje znacznie mniej ikon, jednak oferuje użytkownikowi ciekawy zegar jako widżet ekranu głównego. Temat jest dostosowany do wyświetlaczy o dużych rozdzielczościach, jednak użytkownicy skarżą się na to, że czasami działa on zbyt powoli. Cena tej pozycji to tylko jeden dolar.

3. iPhone 4 Theme – deweloper Android Ink

Twórcy tego motywu graficznego poszli o krok dalej od konkurencji i stworzyli temat zarówno dla smartfonów z Androidem, jak i tabletów. Jakość grafik, które zawiera motyw, pozostawia wiele do życzenia, jednak mimo wszystko całość prezentuje się dość efektownie. Do pomyślnego użycia tej pozycji również potrzebujesz aplikacji Panda Home. Koszt: 1,49$.

4. iPhone 4.2 Theme – deweloper ISAmobile-Apps

Zdaniem wielu użytkowników, jest to najlepsza w pozycja w Android Markecie, która doskonale imituje interfejs iOS 4.2. Aplikacja oferuje mnóstwo różnych ikon, dock, a także dwanaście tapet, które domyślnie są dostępne w systemie Apple’a. iPhone 4.2 Theme również wymaga aplikacji Panda Home. Jeśli posiadasz smartfona z dobrym procesorem oraz sporą ilością pamięci RAM, to ten temat będzie działał wyśmienicie.

Zamiast aplikacji Panda Home można korzystać z takich pozycji jak chociażby ADW Launcher. Oba te programy są dostępne za darmo w Android Markecie