Synchronizacja zdjęć Windows Phone’a ze SkyDrive w pełnej rozdzielczości

Paweł 30 września 2012 0

 

Doszliśmy do takiego etapu technologicznego, w którym każdy mobilny system operacyjny ma za sobą jakąś usługę umożliwiającą przechowywanie danych w chmurze. Nie inaczej jest z Windows Phone’em. Chmura czyhająca na użytkowników tego systemu to SkyDrive. Mimo że użytkownicy generalnie są z niej zadowoleni, ma ona kilka cech, które mogą dawać się we znaki. Przykładem z nich jest udostępnianie zdjęć z telefonu z Windows Phone’em w obniżonej jakości, co dla estetów może by ogromną niedogodnością. Rozwiązanie tego problemu jest jednak banalne. Jak to naprawić?Wszystko zależy tutaj od aplikacji Zune. Wystarczy poszperać w jej ustawieniach celem określenia, aby udostępniane na SkyDrive’a zdjęcia z Windows Phone’a były nieformatowane i zapisywane w oryginalnym formacie i rozdzielczości.

Aby dokonać takiej zmiany:

  1. Uruchom na komputerze program Zune (telefon nie musi być podłączony do komputera).
  2. W prawym rogu otwórz ustawienia programu.
  3. Wybierz zakładkę Phone.
  4. Nawiguj do Pictures & Videos.
  5. W sekcji Image Quality wybierz opcję Original zamiast Default for this device.
  6. Gdy już określisz najważniejszą opcję, wybierz przycisk Manage, a następnie opcję Add, co spowoduje otwarcie folderu SKyDrive.
  7. Kliknij prawym przyciskiem myszy na folderze SkyDrive, którego właśnie dodałeś, a następnie określ go jako domyślny folder do synchronizacji zdjęć.

Od tej pory Twój Windows Phone będzie automatycznie synchronizował zdjęcia z telefonu wraz z SkyDrive’em, i to w oryginalnej jakości.

źródło