Synchronizacja notatek pomiędzy komputerem, Androidem oraz iOS

Paweł 12 czerwca 2011 0
Synchronizacja notatek pomiędzy komputerem, Androidem oraz iOS

Ludzie zabiegani, rozkojarzeni, generalnie niezorganizowani, przeważnie w swoim życiu codziennym posługują się różnego rodzaju notatkami lub listami to-do, dzięki którym nie zapominają zrobić ważnych rzeczy lub nie przegapiają ważnych spotkań. Notatki towarzyszą każdemu z nas i tak też chyba pomyślał twórca serwisu Doit.im. Zadaniem owego portalu jest zarządzanie różnego rodzaju notatkami, które są przechowywane nie tylko w internetowej przestrzeni, ale również na komputerze, iPhonie czy smartfonie z Androidem.Ujmując najkrócej, doit.im to zaawansowana obsługa notatek-przypomnień. Na początku należy założyć konto w serwisie i utworzyć przykładową notatkę. Będziesz mógł do niej dodać dowolne tagi czy określić czas wykonania zadania zapisanego w notatce. W dziale Inbox witryna wyświetli wszystkie zapisane zadania, choć możesz je również wyświetlać na przykład według dnia, zaplanowanych.

Następnie możesz zainstalować klienta doit.im na komputerze, aby zapisana notatka została ekspresowo ściągnięta do określonego wcześniej  folderu. Ikona programu będzie cały czas widniała w trayu systemu, więc szybko będziesz mógł otrzymać dostęp do notatek czy zarządzić synchronizację danych pomiędzy urządzeniami. Możesz również określić, aby doit.im na komputerze automatycznie dokonywał synchronizacji co 5 minut, godzinę czy w jeszcze innych odstępach czasowych.

Twórca portalu doit.im chciał również, aby tworzone przez nas notatki zawsze nam towarzyszyły, więc stworzono również odpowiednią aplikację doit.im dla Androida oraz iPhone’a.  Obie dostępne za darmo, odpowiednio w Android Markecie oraz iTunes App Store.

To co oferuje nam doit.im to inteligentny system notatek-powiadomień, dzięki któremu trudno będzie zapomnieć o codziennych obowiązkach. Co prawda na początku trudno będzie się w tym wszystkim zorientować, jednak po czasie to uczucie przejdzie, a korzystanie z doit.im będzie czystą przyjemnością. Więcej szczegółowych informacji na temat tego serwisu można znaleźć bezpośrednio na doit.im.