Stabilny CyanogenMod 9 dla Androida – instalacja

Paweł 13 sierpnia 2012 0

Po wielu miesiącach ciężkich prac, załoga Steve’a Kondika, odpowiedzialna za projekt CyanogenMod, w końcu wydała stabilną odsłonę modyfikacji z oznaczeniem 9. Jeżeli jesteś zainteresowany instalacją nieco zmodyfikowanego Androida 4.0.4 Ice Cream Sandwich na swoim Androidzie, to zajrzyj do rozwinięcia.Projekt CyanogenMod obsługuje dokładnie 124 urządzenia z Androidem, w tym 30 z nich może zostać zaopatrzona w CM9. Lista wspieranych urządzeń, podobnie jak lista funkcji i nowości w tej wersji modyfikacji dostępne są na stronie projektu. Warto również dodać, że dziewiąta wersja CyanogenModa nie będzie już aktualizowana, ponieważ chłopaki odpowiedzialne za projekt pracują już nad CyanogenModem 10, którego podstawą jest niedawno udostępniony Android 4.1 Jelly Bean. Niemniej jak zaopatrzyć się w CM9?

Potrzebujesz

 • Zainstalowane custom recovery, np. Clockwork Mod.
 • Paczkę plików z CyanogenModem 9 w wersji stabilnej (pod tym adresem pobierzesz odpowiednią dla twojego urządzenia paczkę).
 • Opcjonalny pakiet aplikacji Google’a.

Poradnik

 1. Skopiuj paczkę z CyanogenModem 9 bezpośrednio na kartę SD. Jeżeli chcesz mieć także paczkę aplikacji Google’a, ja także przenieś na kartę.
 2. Uruchom ponownie urządzenie w trybie recovery.
 3. Wykonaj kopię aktualnego ROM-u, wykonaj kopię opcją backup & restore.
 4. Zakładając że nie aktualizujesz CyanogenModa z wersji nightly, beta czy RC, wykonaj wipe data/factory reset.
 5. Wykonaj wipe cache.
 6. Otwórz zakładkę advanced, wykonaj wipe dalvik cache i wróć z powrotem do menu recovery.
 7. Wybierz install cip from sdcard, a następnie choose zip from sdcard, wybierając następnie paczkę ze skopiowanym wcześniej CyanogenModem. Podobny krok podejmuj jeżeli zależy ci na pakiecie aplikacji Google’a.
 8. Zrestartuj urządzenie.

Pierwsze uruchomienie po zainstalowaniu CM9 może chwilę potrwać, więc należy uzbroić się w cierpliwość.

Redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych wyżej instrukcji.