SSCapture – automatyczne zrzuty ekranu na iOS-ie

Paweł 6 listopada 2012 0

iOS (wcześniej iPhone OS) dysponował możliwością wykonywania zrzutów ekranu od samego początku. Gdy Android dopiero raczkował, platformie Google’a wypominało się brak tej jakże istotnej funkcji w systemie, jednak z czasem ją wprowadzono. Tym razem kwestia zrzutów ekranu na iOS-ie idzie o krok dalej. W Cydii pojawiła się aplikacja SSCapture umożliwiająca automatyczne wykonywanie screenshotów w określonych wcześniej odstępach czasowych.Po zainstalowaniu tego narzędzia będzie można stwierdzić, że nic nowego się nie pojawiło, jednak nic bardziej mylnego. SSCapture jest dodatkiem do narzędzia Activator, więc po jego isntalacji należy otworzyć panel konfiguracji Activatora i przypisać dowolny gest funkcji SSCapture, aby móc aktywować narzędzie w dowolnym momencie.

Gdy gest aktywujący zostanie już sprecyzowany, należy go wykonać aby wywołać okno, na którym trzeba określić odstępy czasowe (mierzone w sekundach) w jakich narzędzie będzie wykonywało zrzuty ekranu. Podczas gdy narzędzie będzie działało, w trkacie wykonywania zrzutów ekranu nie będziemy obserwować słynnych flashy towarzyszących zwykłemu robieniu screenów – aplikacja po cichu wykonuje zrzuty i zapisuje je w bibliotece zdjęć.

Aby dezaktywować zainicjowane wcześniej robienie zrzutów należy ponownie wykonać gest Activatora, a o wyłączeniu aplikacji zostaniesz poinformowany stosownym komunikatem.

Aplikację SSCapture pobierzecie za darmo z Cydii.