Snooze It – wyłączanie odtwarzania muzyki na WP o określonej godzinie

Paweł 11 listopada 2012 0

W przypadku Windows Phone’a do niedawna jeszcze niemożliwe było, aby ustawić w tle specjalny minutnik, który zatrzymywałby odtwarzanie muzyki. Po zminimalizowaniu takiego minutnika ten się po prostu zatrzymywał i tyle było z automatycznego wyłączania odtwarzacza. A funkcjonalność taka jest bardzo potrzebna, zwłaszcza użytkownikom, którzy lubią zasypiać ze słuchawkami na uszach. Jak więc sprawić, aby Windows Phone po zdefiniowanym wcześniej czasie automatycznie zatrzymywał odtwarzanie w określonym przez ciebie czasie?Rozwiązaniem jest aplikacja Snooze It. Dzięki niej sprawisz, że odtwarzana w telefonie muzyka zostanie automatycznie wyłączona o określonej godzinie lub po określonym czasie od aktywacji minutnika. Snooze It współpracuje z wszelakimi multimedialnymi aplikacjami, także nieistotne jest z czego będzie odtwarzana muzyka.

Gdy muzyka już będzie gdzies tam odtwarzana, wystarczy uruchomić Snooze It i określić czas, kiedy odtwarzanie będzie miało zostać przerwane. Jednak niestety, tutaj pojawia się mały problem.

Windows Phone dość specyficznie radzi sobie z obsługą aplikacji działających w tle. Z tego też powodu deweloper Snooze It zaznaczył w opisie swojej aplikacji, że podczas jej używania mogą nastąpić 15-minutowe poślizgi w zatrzymywaniu odtwarzania. Oznacza to, że jeśli ustawisz minutnik na godzinę 12:00, to odtwarzana muzyka będzie zamknięta gdzieś w czasie między 11:45 a 12:15. Jest to bardzo niewygodne, ale póki co nie ma dla tego rozwiązania żadnych alternatyw.

Snooze It usuwa także informację o ostatnio odtwarzanym utworze.

Aplikacja kosztuje jedyne 3,49 zł i już teraz można się w nią zaopatrzyć.