Rozdwojone okno przeglądarki na iPadzie

Paweł 29 kwietnia 2012 0
Rozdwojone okno przeglądarki na iPadzie

Dzisiejsze tablety, mimo swojego sprzętowego zaawansowania, z uwagi na swoją specyfikację, nigdy nie zastąpią nam komputerów. Fakt, są one jeszcze bardziej poręczne, wygodne i mobilne, ale jeżeli chodzi o dokonywanie na nich jakichś poważniejszych zadań, to tutaj może pojawić się problem. Daleko szukać nie trzeba – przeglądarka internetowa. Na komputerze, w zależności od rozmiaru monitora, na jednym ekranie możesz wyświetlić tyle okien przeglądarki ile tylko zapragniesz. W przypadku tabletów, wykonanie takiego zadania jest nieco skomplikowane, a już na pewno niemożliwe przy pomocy natywnych aplikacji dostarczanych z systemem. Na szczęście w App Storze dostępna jest aplikacja Dual Browser, która opisaną niedogodność usuwa.Zadaniem tej aplikacji jest przede wszystkim umożliwić nam przeglądanie Sieci w dwóch niezależnych oknach, jak na komputerze. Mogą być one rozmieszczone obok siebie lub nad sobą. Aplikacja pracuje w trybie pełnoekranowym i umożliwia ukrywanie paska narzędziowego, aby móc wyświetlić jak najwięcej treści w oknach przeglądarki.

Ponadto Dual Browser oferuje wiele innych ciekawych funkcji, charakterystycznych dla przeglądarki, m.in. prywatne przeglądanie, zapisywanie ciasteczek, możliwość zmiany user agenta, zarządzanie jasnością ekranu, powiadomienia o utraconym połączeniu internetowym, możliwość blokowania rotacji ekranu bezpośrednio w oknie przeglądarki, zarządzanie kolorem interfejsu przeglądarki czy zapisywanie w Rolce napotkanych w Sieci obrazków.

Oczywiście trudno jest naraz obsługiwać dwa okna przeglądarki, ponieważ nawet z technicznego punktu widzenia jest to niemożliwe, jednak jeżeli ktoś musi mieć ciągle przed sobą dwie witryny, to korzystanie z Dual Browser jest jak najbardziej wskazane. Aplikacja dostępna za darmo w App Store.