Root dla Sony Tablet S

Paweł 29 lutego 2012 1
Root dla Sony Tablet S

Dawno na łamach naszego bloga nie prezentowaliśmy poradników, w którym objaśnialiśmy jak rootować konkretne urządzenia z Androidem. Pora więc nadrobić straty. W rozwinięciu dowiesz się jak szybko i łatwo można zrootować tablet Sony Tablet S. Instrukcje, tradycyjnie, pochodzą od członków forum XDA-Developers.Nie będziemy po raz kolejny namawiać do rootowania. Nadmienię tylko, że dokonanie takiej kombinacji spowoduje, że twoje urządzenie będzie bardziej podatne na różne modyfikacje, będziesz mógł zrobić z jego systemem cokolwiek zechcesz. Jest to darmowe, nieryzykowne, chociaż nie polecamy stosowania zamieszczonych niżej instrukcji użytkownikom, u których korzystanie ze smartfona ogranicza się do wysyłania wiadomości SMS oraz dzwonienia.

Jak zaznacza autor roota dla Sony Tabletu S, jego skrypt został stworzony zarówno dla Windowsów 32, jak i 64-bitowych. Co więcej, po zrootowaniu tabletu nie będziesz otrzymywać komunikatu z problemem com.pwn.me oraz nie zaznasz problemów z przełączaniem MTP.

Instrukcja

  1. Upewnij się, że masz zainstalowane sterowniki dla twojego tabletu oraz pobierz paczkę z niezbędnymi plikami do wykonania roota.
  2. Upewnij się, że tryb debugowania został poprawnie aktywowany w ustawieniach tabletu.
  3. Gdy tablet zostanie podłączony do komputera, wszystkie niezbędne pliki będą pobrane i zainstalowane, uruchom z pobranej paczki plik run.bat i poczekaj (nawet kilka minut) aż proces rootowania dobiegnie końca.

Gdy procedura zostanie zakończona, a ty nie będziesz pewien czy się powiodła, pobierz z Android Marketu darmową aplikację Root checker, aby to sprawdzić. Więcej informacji na temat roota dla Sony Tabletu P można znaleźć bezpośrednio na XDA-Developers.

Redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych wyżej instrukcji – wszystko wykonujesz na własną odpowiedzialność.