Root dla HTC One X z Androidem 4.0 ICS

Paweł 12 marca 2012 0
Root dla HTC One X z Androidem 4.0 ICS

Smartfon HTC One X, można by powiedzieć, że został zrootowany zanim jeszcze się ukazał. Pewien deweloper legitymujący się na Modaco nickiem PaulOBrien opracował banalną metodę na zrootowanie tego potężnego smartfona. Jak tego dokonać?Nie trzeba korzystać z takich dobrodziejstw jak flashowanie partycji czy zabawy z ADB. Wszystko działa na podstawie bliku boot.img, który od razu w trakcie uruchamiania urządzenia powoduje jego rootowanie. Jak pisze autor tego rozwiązania:

Superboot to plik .boot.img, który zrootuje twoje urządzenie po raz pierwszy gdy go uruchomisz (instalując su i superuser APK). Nie ma konieczności flashowania którychkolwiek partycji, nie trzeba bawić sie z ADB, nie trzeba kombinować z zawartością partycji, czy nawet z nadpisywaniem oryginalnego ROMu – wystarczy wykonać boot na wspomnianym pliku, podążyć według instrukcji niżej i gotowe.

Instrukcja

 1. Upewnij się, że bootloader twojego telefonu jest w pełni odblokowany i pobierz paczkę z niezbędnymi do działania plikami.
 2. Uruchom urządzenie w trybie bootloadera, czyli najpierw je wyłącz, a następnie uruchom ponownie wciskając przycisk odpowiedzialny za zmniejszanie głośności.
 3. Podłącz urządzenie do komputera przez USB.
 4. Jeżeli korzystasz z Windowsa, uruchom install-superboot-windows.bat.
 5. Jeżeli korzystasz z MacOS, uruchom Terminal, nawiguj do wypakowanej zawartości pobranych materiałów i wpisz następujące komendy:
  chmod +x install-superboot-mac.sh

  ./install-superboot-mac.sh

 6. Dla Linuksa, uruchom terminal i nawiguj do wypakowanych plików poprzez komendy:
  chmod +x install-superboot-linux.sh

  ./install-superboot-linux.sh

 7. Gotowe! Więcej na temat opisanej wyżej kombinacji można przeczytać bezpośrednio na forum Modaco.

Redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych wyżej instrukcji – wszystko wykonujesz na własność odpowiedzialność.