ROM MIUI dla Samsunga Galaxy SL

Paweł 6 stycznia 2012 0
ROM MIUI dla Samsunga Galaxy SL

Samsung Galaxy SL nie jest co prawda szałowym smartfonem, ale mimo wszystko znajdą się jego zwolennicy. Jeżeli pośród naszych czytelników takowy się znajdzie, to mamy dla niego poradnik, jak zainstalować na Samsungu I9003 ROM MIUI. Choć jest on nieco kulawy, fundamentalne funkcje działają.Ten androidowy ROM, choć bazuje na popularnym Cyanogenie, jego interfejs jest poniekąd zainspirowany tym, co w swoich zabawkach mają właściciele iPhone’ów. A połączenie wyglądu iOS-a oraz funkcjonalności Cyanogena daje bardzo fajny efekt.

Jak wspomniałem ROM MIUI dla Galaxy SL, opracowany zresztą przez deweloperów XDA Developers, ma wiele niedziałających funkcji, dlatego najpierw napiszę co w nim działa: wykonywanie połączeń, SMS-y, akceleracja sprzętowa + obsługa GPU, dźwięk, Wi-Fi, obsługa kart SD, Bluetoth, kamera, wibracje, MIUI oraz lock screen działają bez zarzutów.

Jeśli chodzi o to co nie działa lub działa źle, wygląda to tak: nie działa odbiornik GPS, czasami wysiada jądro (wówczas wystarczy wyjąć baterię i uruchomić urządzenie ponownie), nie działa tethering, nie działa funkcja Hot Spotu, niektóre aplikacje MIUI nie działają (Stats, Settings), rejestrowane wideo zapisywane jest w bardzo złej jakości.

Zanim przystąpisz do poradnika, upewnij się, że masz uprawnienia roota i zainstalowaną wersję Gingerbreada od Samsunga. Musisz mieć też zainstalowany ClockworkMod recovery oraz musisz pobrać MIUI Port dla Galaxy SL.

Redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych niżej instrukcji. Zdecydowanie odradza się niedoświadczonym użytkownikom stosowania poniższego poradnika.

Instrukcja

  1. Pobierz za pośrednictwem wskazanego wyżej linka paczkę z ROM-em i skopiuj ją bezpośrednio na kartę pamięci urządzenia.
  2. Uruchom ponownie telefon, wejdź w tryb recovery i wykonaj backup Nandroid.
  3. Wybierz wipe data/factory reset, wipe cache oraz wipe dalvik cache.
  4. Nawiguj poprzez install zip from sdcard nawiguj do paczki skopiowanej wcześniej na kartę pamięci telefonu.
  5. Gdy ROM zostanie wybrany, po chwili zostanie sflashowany, co powinno potrwać maksymalnie 10 minut. Gdy proces dobiegnie końca, zrestartuj urządzenie.

Więcej informacji na temat zamieszczonego wyżej poradnika można zaczerpnąć na forum XDA Developers.

MIUI instalowaliśmy już na TouchPadzie, dziś pora na smartfona – wspomnianego Galaxy S.