Remove Badges – pozbywanie się plakietek komunikatów z iOS-a

Paweł 11 listopada 2012 0

Jeżeli nie podobają ci się czerwone plakietki na ikonach iOS-a, wyznaczające ilość nowych zdarzeń w wybranych aplikacjach, to w Cydii jest mnóstwo aplikacji umożliwiających ich usuwanie. Niestety, ich stosowanie skutkuje permanentnym usunięciem słynnych czerwonych baloników, więc czasami taka aplikacja więcej szkodzi niż pomaga. Celem złagodzenia tego problemu w Cydii udostępniono Remove Badges, czyli narzędzie ukrywające czerwone kropki po wykonaniu gestu Activatora.Po zainstalowaniu aplikacji należy udać się do systemowych ustawień, a następnie wybrać pozycję Remove Badges, gdzie będziesz miał możliwość wybrania gestu służącego ukrywaniu komunikatów. Może być to potrząśnięcie urządzenia, przeciągnięcie palców wzdłuż ekranu czy dowolna inna kombinacja dostępna w aplikacji Activator.

Gdy gest zostanie określony, naprzemienne jego stosowanie będzie skutkowało ukrywaniem i kolejno wyświetlaniem czerwonych punktów na ikonach.

Do poprawnego funkcjonowania Remove Badges wymagana jest wcześniejsza instalacja narzędzia Activator. Obie te pozycje dostępne są za darmo w Cydii i do poprawnego funkcjonowania wymagają oprogramowania w wersji przynajmniej 5.0.