Redukcja opóźnienia dźwiękowego w Galaxy Nexusie

Paweł 22 lipca 2012 0

W świecie technologicznym mamy do czynienia z takim czymś jak latencja. Jest to czas, jaki pokonuje dźwięk od swojego źródła do urządzenia odtwarzającego. Oczywiście im owa latencja ma niższą wartość, tym lepiej, bo jesteśmy bardziej ‘na bieżąco’. Przeglądając forum XDA Developers zauważyłem, że użytkownicy skarżą się na niesamowicie długi czas opisanego opóźnienia, który w Androidzie Ice Cream Sandwich zajmuje nawet 83 ms. Jak go zmniejszyć na Galaxy Nexusie?Jelly Bean latencję zmniejszył, jednak niedostatecznie, bo wciąż jest ona problemem dla wielu użytkowników. Najbardziej cierpią ci, którzy wykorzystują telefon jako instrument lub stroik do gitar, ponieważ transmisja dźwięku jest opóźniona, przez co trudno jest operować imitowaną klawiaturą keyboarda na ekranie Androida, kiedy dźwięk jest słyszalny dopiero po 0,1 sekundy.

Na XDA Developers pojawił się wątek, w którym jeden z użytkowników zamieścił program zmniejszający opisane wcześniej opóźnienie dźwiękowe. Instalując te narzędzie w Galaxy Nexusie, latencję można zmniejszyć nawet do 13 ms. To świetny wynik w porównaniu z 83 milisekundami na Androidzie 4.0 Ice Cream Sandwich.

Na podlinkowanym wątku XDA znajdziecie dwa pliki instalacyjne dla Galaxy Nexusa. Pierwszy z nich ma w nazwie przyrostek „inst”, co oznacza, że jest on plikiem instalacyjnym, zmniejszającym nasze opóźnienie. Zaś plik z przyrostkiem „rest” służy przywróceniem zmian fabrycznych.