Przechowywanie zdjęć w chronionych hasłem folderach na iOS

Paweł 21 stycznia 2012 0
Przechowywanie zdjęć w chronionych hasłem folderach na iOS

Temat prywatności na komórkach przez ten blog przewijał się niejednokrotnie, ale o tym nigdy nie mówi się za dużo. Dziś przedstawię aplikację The Secret Folder, dzięki której można tworzyć foldery ze zdjęciami, do których dostęp będzie możliwy wyłącznie po podaniu zdefiniowanego wcześniej kodu lub kombinacji rodem z Androida.Ale zaraz, po co to komu, jak można zainstalować narzędzie blokujące dostęp do wybranych aplikacji, na przykład zdjęć? Odpowiedź jest bardzo prosta. Wyobraź sobie sytuację, że dajesz komuś do ręki telefon, delikwent od razu biegnie do zdjęć, a tu pojawia się prośba o podanie hasła – wówczas nastaje ten niewygodny moment, w którym musisz wyjaśnić wścibskiemu koledze dlaczego ograniczyłeś mu dostęp do galerii zdjęć. Aby uniknąć tego problemu, dobrze jest zaopatrzyć się w darmową aplikację The Secret Folder.

Po jej zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu należy zdefiniować kod umożliwiający dostęp do biblioteki programu, albo specyficzną kombinację, podobną do kombinacji odblokowującej telefony z Androidem. Następnym krokiem jest utworzenie ewentualnych folderów w których będą umieszczane zdjęcia. Na koniec zostaje importowanie zdjęć, które chcesz ukryć przed rzeszą ciekawskich użytkowników. Aby tego dokonać, wystarczy nacisnąć charakterystyczny plusik w górze ekranu i określić, czy chcesz dodać zdjęcia z biblioteki zdjęć, rolki z aparatu czy wykonać zdjęcie na poczekaniu. Jeżeli wybrana zostanie opcja nr 3, to zdjęcia zrobione przy pomocy The Secret Folder nie pojawią się normalnie w Rolce.

Aplikacja oferuje szereg ustawień ułatwiających jej używanie. Ciekawą opcją jest pokaźny wachlarz dotyczący funkcji Pokazu Slajdów ze zdjęć, a także możliwość zarządzania materiałami wideo. The Secret folder to pozycja obowiązkowa dla każdego użytkownika iPhone’a, iPoda touch oraz iPada, który dba o własną prywatność.