ProTube – idealna alternatywa dla natywnego YouTube’a iOS

Paweł 30 stycznia 2012 0
ProTube – idealna alternatywa dla natywnego YouTube’a iOS

Aplikacje YouTube natywnie zainstalowana w systemie Apple iOS jest bardzo nieudolna. Po pierwsze, nie umożliwia ona oglądania wideo w prawdziwej HD - przy gorzej jakości połączenia dostępna jest jakość 320p, a w przypadku połączenia 3G lub Wi-Fi 480p. Mając na uwadze walory ekranu Retina czy chociażby rozmiary iPadów, taki krok Apple’a można by traktować jako regres. Drugą niedogodnością są limity międzynarodowe. Choć to kwestia już mniej zależna od Apple’a, a bardziej od autorów materiałów, to i tak większość z nas denerwuje się, jak podczas przeglądania Facebooka na iOS, gdy najdzie ochota odtworzenia filmiku, który znajomy wrzucił na tablicę, to pojawia się irytujący komunikat o tym, że film nie jest dostępny na telefonach komórkowych. Ostatnią istotną niedogodnością jest brak możliwości pobierania materiałów, ale nad tym nie trzeba się rozwodzić. Jednak na wszystkie te trzy dolegliwości jest rozwiązanie o nazwie ProTube.Pewien deweloper, mając na uwadze liczne ograniczenia natywnego YouTube’a, postanowił stworzyć aplikację, która będzie idealnym klientem największego portalu z filmikami na świecie dla iPhone’ów. I faktycznie, cel został osiągnięty.

Korzystając z aplikacji możesz wybrać w jakiej rozdzielczości ma być odtwarzany interesujący cię materiał. Jeżeli do wyboru jest 1080p, to w tej rozdzielczości również będziesz mógł oglądać. Jeżeli stwierdzisz, że chcesz obejrzeć wideo, którego oglądanie zostało zablokowane w Polsce, to tej bariery w ProTube też nie ma. Oprócz tego każdy materiał możesz swobodnie pobierać do pamięci telefonu. Przed pobieraniem aplikacja zapyta się, w jakiej jakości ma zostać zapisany materiał.

Jeżeli bardzo często przeglądasz materiały muzyczne, to ProTube umożliwia pobieranie wybranych materiałów i zapisywanie jako plik MP3. Co więcej, pliku te można w mgnieniu oka zapisać w bibliotece odtwarzacza iOS. Dzięki temu nie będziesz musiał każdorazowo uruchamiać aplikacji, aby posłuchać ulubionej piosenki, której nie miałeś wcześniej okazji wgrać do iPhone’a.

ProTube jest niczym innym, jak sprytnie przeportowaną aplikacją webową YouTube, z tą różnicą, że deweloper wyposażył ją w szereg ciekawych dodatków. Za pośrednictwem ProTube’a możesz normalnie przeglądać zasoby portalu, przeglądać swoje ulubione filmiki czy odpowiadać na wiadomości. Koszt tej przyjemności w Cydia Store to jedyne 1,49$.