ProTube 2 – niezbędnik każdego odblokowanego iOS-a

Paweł 2 października 2012 0

Użytkownicy mający świadomość tego, co dzieje się na rynku jailbreaku doskonale kojarzą aplikację ProTube. Niegdyś pojawiła się w Cydii pozycja, która miała za zadanie ułatwić pobieranie filmików z YouTube’a na iPhone’a. Dziś, gdy YouTube’a nie ma już w iOS-ie, ale jest YouTube od Google’a, deweloper ProTube’a wydał wersję 2.0 swojej aplikacji, która integruje się z programem od Google’a.YouTube’a od Google’a nie trzeba nikomu przedstawiać. Aplikacja jest świetnie działającym klientem najpopularniejszego na świecie portalu hostingującego wideo. Działa szybko, jest funkcjonalna i fajnie komponuje się z innymi aplikacjami Google’a dostępnymi w App Store.

ProTube 2 to nic innego jak pakiet kilku funkcji wdrażanych na pokład google’owskiego YouTube’a. Aplikacja wdraża nowy panel pobieranych filmików, z poziomu którego można zarządzać pobranym materiałem na kilka sposobów. Można usuwać filmiki, przenosić, eksportować do Rolki, zmieniać ich nazwy, importować do listy nowe filmiki czy otwierać wybrany materiał przy pomocy dowolnych aplikacji.

Jeżeli interesujący cię materiał na YouTubie dostępny jest w kilku rozdzielczościach, to ProTube 2 umożliwia wybranie jednej z nich, w jakiej ma być pobrane wideo. Co więcej, aplikacja z Cydii wprowadza także możliwość określania jakości odtwarzania samych filmików, nie tylko pobierania. Dzięki temu YouTube nie będzie automatycznie odpasowywał rozdzielczości do używanego łącza.

Aplikację ProTube 2 można pobrać za 2 dolary z Cydii. Do jej poprawnego funkcjonowania wymagana jest wcześniejsza instalacja aplikacji YouTube dostępnej za darmo w App Store.