Podtrzymywanie połączenia Wi-Fi na Windows Phone

Paweł 15 lipca 2012 0

Skoro jesteśmy dziś w temacie Wi-Fi, warto wspomnieć, że na forum XDA Deverlopers pojawiło się narzędzie, dzięki któremu użytkownicy smartfonów z Windows Phone’em mogą trwale podtrzymywać połączenie Wi-Fi.Czemu służy proces podtrzymywania Wi-Fi? Otóż chwilę po wygaszeniu ekranu takiego smartfona system automatycznie dezaktywuje odbiornik Wi-Fi, aby zaoszczędzić baterię urządzenia. Nie zawsze odpowiada nam takie rozwiązanie, zwłaszcza w takich przypadkach, gdy słuchamy internetowego radia, a nie chcemy mieć ciągle włączonego smartfona.

Rozwiązanie pojawiło się na XDA Developers. Pewien deweloper stworzył drobne narzędzie, które pomaga podtrzymywać połączenie Wi-Fi na Windows Phonie. Gdy zostanie już zainstalowane, najpierw należy aktywować normalnie połączenie Wi-Fi, a następnie uruchomić Keep Wifi Alive i nacisnąć przycisk Keep my Wifi alive from now. Aby potem dezaktywować połączenie, wystarczy udać się do ustawień systemowych i dezaktywować Wi-Fi.

Keep Wifi Alive, jak wspomniałem, można pobrać całkowicie bezpłatnie z forum XDA Deverlopers. Autor narzędzia zaznacza, że jego dzieło cały czas jest w fazie testowej i może nie działać do końca tak jak powinno.