Pierwszy tablet od Microsoftu: Surface

Paweł 19 czerwca 2012 0

Jak przewidywał niejeden portal IT, Microsoft postanowił z impetem wkroczyć na rynek tabletów. Podczas zorganizowanej dwa dni temu konferencji koncern z Mountain View zaprezentował swój tablet o nazwie Surface.Urządzenie ma być dostępne w dwóch wariantach: zwykłym Surface oraz Surface Pro. Różnica ma polegać na tym, że ten pierwszy będzie gotowy do pracy pod kontrolą systemu Windows RT (systemu pracującego w oparciu na procesorach ARM), a Surface Pro ma mieć możliwość w pełni wykorzystywania potencjału nadchodzącego Windowsa 8, ponieważ Pro został przygotowany z myślą o procesorach Intela.

Przyszły konkurent iPada ma mieć ekran o przekątnej 10,6 cala i ma ważyć 0,7 kilograma. Wersja Pro ma mieć 13 milimetrów grubości, a zwykła 9,33. Obie wersje mają być wyposażone w USB 2.0. Surface pod Windows RT ma być dostępny w dwóch wersjach pojemnościowych: 32 oraz 64-gigabajtowej. Wersja Pro ma oferować nieco więcej przestrzeni dyskowej.

Najciekawszą jednak rzeczą dotyczącą Surface’a jest możliwość korzystania ze smukłej klawiatury multitouch, która przyda się zwłaszcza użytkownikom Surface’a Pro W efekcie czego otrzymamy coś z pogranicza tabletu i ultrabooka.

Zarówno cena, jak i data premiery urządzeń na rynku są nieznane, jednak wiadomo, że wersja intelowska Surface’a ma być nieco droższa od wersji ARM.