Photosynth także dla Windows Phone’a

Paweł 9 czerwca 2012 0

Narzędzie Photosynth dostępne jest dla iPhone’ów od dłuższego czasu i umożliwia swoim użytkownikom robić świetne zdjęcia panoramiczne w 3D. I mimo że aplikacja pochodzi od Microsoftu, użytkownicy Windows Phone’a dopiero kilka dni temu otrzymali możliwość się w nią zaopatrzenia.Narzędzie Photosynth zadebiutowało na pecetach już jakiś czas temu, jednak to mobilna wersja narzędzia przyciągnęła do siebie masy. Dzięki aplikacji Photosynth można utworzyć panoramiczne zdjęcia wybranych obiektów, z tą różnicą od zwykłej panoramy, że w kadrze można uchwycić dowolną część obiektu. Wystarczy podążać za wskazówkami na ekranie. Teraz ta możliwość przybywa do Windows Phone’a.

Jeżeli jednak znudzi ci się ciągłe robienie tych dość unikalnych zdjęć, to Photosynth umożliwia dostęp do wielkiej bazy panoram stworzonych także przez innych użytkowników narzędzia. Jeżeli wyrazisz na to zgodę, twoje dzieła również będą publikowane. Oprócz tego zdjęcie można udostępnić na Facebooku czy Twitterze.

Niestety, aplikacja stawia ogromne wymagania przed smartfonami i aby być w stanie robić za jej pomocą zdjęcia panoramiczne, trzeba być w posiadaniu naprawdę porządnego telefonu – Nokia Lumia 800 nie wystarczy. Tak czy inaczej, aplikację można pobrać za pośrednictwem platformy Marketplace.