Odkrywanie nowej muzyki na iOS-ie dzięki Band of the Day

Paweł 4 listopada 2012 0

Znudziła cię już twoja biblioteka muzyczna? Potrzebujesz sporej dawki nowej muzyki? Sposobów na jej odkrywanie jest mnóstwo, jednak nie wszystkie są tak wygodne i przyjemne jak aplikacja Band of the Day.W App Store dostępna jest aplikacja, dzięki której codziennie będziesz poznawał jakiegoś nowego wykonawcę. Aplikacja sugeruje zespoły mało popularne, raczkujące dopiero na MySpace’ie czy własnym koncie BandCamp.

Autor Band of the Day codziennie wybiera po jednym undergroundowym wykonawcy i umożliwia nam przesłuchanie utworów danego artysty, pozwala wyświetlić szczegółowe informacje na jego temat czy kupić jego płytę, jeżeli ta jest dostępna.

Wszystkie pozycje są odpowiednio zaznaczane w kalendarzu. Jeżeli więc 1 listopada zadebiutował w aplikacji wykonawca X, a 2 listopada wykonawca Y, to ty w każdej chwili będziesz mógł zerknąć na kalendarz aby posłuchać jego muzyki.

Ogromną zaletą aplikacji, poza wspaniałym interfejsem i funkcjonalnością, jest opcja Mix Tape, dzięki której można rozpocząć odtwarzanie setu muzycznego, trwającego aż pięć godzin. Oczywiście odtwarzanie może się odbywać w tle, aplikacja nie musi być aktywna. Band of the Day dostępna jest całkowicie za darmo, a w 2011 roku zyskała tytuł App of the Year. Można pobrać ją za darmo z App Store’a.