„Nodo” – aktualizacja WP7

Marcin 24 marca 2011 1
„Nodo” – aktualizacja WP7

W tym tygodniu Microsoft udostępnił aktualizację przeznaczoną dla urządzeń pracujących na systemie Windows Phone 7. Wśród nowości w pierwszym rzędzie wymieniana jest funkcja „kopiuj-wklej” od dawna wyczekiwana przez użytkowników. Aktualizacja przynosi jednak o wiele więcej nowości i poprawek…

Microsoft znacznie poprawił czas potrzebny na otwarcie aplikacji i ich wznawianie. Aktualizacja ta nie zawiera pełnej funkcjonalności wielozadaniowości , ale poprawia przełączanie między aplikacjami. Firma z Redmond dostarczy wielozadaniowość wraz z „Mango” – kolejną aktualizacją jeszcze w tym roku. W obecnej wersji poprawione zostało wyszukiwanie w Marketplace oraz umożliwiono płatności kartą kredytową spoza USA za zakupowane aplikacje. Microsoft popracował również nad WiFi i poprawił Outlooka, rozwiązał problemy związane z wiadomościami MMS, a także wyeliminował błędy w połączeniach Bluetooth z słuchawką.

Aby zainstalować poprawkę należy podłączyć telefon do komputera, użyć aplikacji Zune i postępować według wskazówek. Uwaga! Po aktualizacji system nie będzie współpracował z ChevronWP7.