Nie będzie Facebook Phone’a – Zuckerberg dementuje plotki

Paweł 27 lipca 2012 0

Plotki o powstającym Facebook Phonie krążą w Sieci od ponad roku. Bo to przecież jest dziwne, że najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie nie chce mieć swojego telefonu, prawda? Kilka dni temu czarę goryczy przelał artykuł na łamach szanującego się serwisu Bloomberg, którego redaktorzy stwierdzili, że Facebook, wraz z koncernem HTC, w połowie 2013 roku zaprezentują Facebook Phone’a. Nic podobnego jednak nie nastąpi. Tego rodzaju doniesieniom zaprzeczył wczoraj sam Zuckerberg, czyli CEO Facebooka.Na łamach Bloomberga pojawił się następujący komunikat:

Facebook Inc. (FB), właściciel największej sieci społecznościowej, współpracuje z HTC Corp., celem stworzenia własnego smartfona, którego premierę przewidziano na połowę 2013 roku, donoszą informatorzy.

Firmy postanowiły zaprezentować urządzenie pod koniec tego roku, aby firma HTC miała trochę czasu na popracowanie nad innymi produktami, twierdzi osoba, która chciała pozostać anonimowa ze względu na niejawność sprawy. Facebook opracowuje także system dla tego urządzenia i zatrudniła pracowników Apple’a celem popracowania nad iPhone’ową wersją aplikacji. 

Na co odpowiedział Zuckerberg:

Chcemy mieć nie tylko aplikacje, z których ludzie korzystają, ale być także maksymalnie zintegrowani z systemami. (…) Jest mnóstwo rzeczy, jakie można zbudować w innych systemach, do których nie należy tworzenie telefonu, co wydaje mi się nie miałoby dla nas większego sensu.

Czy jest nad czym ubolewać? Oczywiście, że nie. Jeżeli miałby być to kolejny smartfon oparty na Androidzie z ponadprzeciętnym pakietem facebookowych funkcji, to urządzenie nie znalazłoby szerokiego grona odbiorców. Byłby niewypał jak w przypadku Nokii N-Gage czy Xperii Play.

źródło