Nie, Apple nie udostępnił w Google Play swoich aplikacji

Paweł 19 listopada 2012 0

Od kilku dni Sieć wrze. Użytkownicy Androida dostrzegli w Google Play podejrzane zjawisko, a mianowicie aplikacje Apple’a. W asortymencie dewelopera legitymującego się nickiem Apple Inc znajdziemy takie tytuły jak Garage Band, Keynote, iPhoto, iMovie i wiele innych. Uważajcie na te pozycje, Apple nie jest za nie odpowiedzialny.Wymienione wyżej aplikacje są dostępne w App Store. W Google Play pojawiły się ich idealne kopie. Te same ikony, podobne opisy, screeny oraz ceny niemal analogiczne do produktów z App Store’a. Ponadto deweloper o nazwie Apple Inc., więc jak tu się nie skusić?

Apple nie zajął jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie, jednak już się zorientowano, że to nie koncern z Cupertino jest odpowiedzialny za obecność tych fałszywych aplikacji w App Store. Podejrzane są ceny 9,97 dolarów czy 4,98. Wielu użytkowników zapłaciło i pobrało opisywane pozycje na swój telefon, jednak te okazały się bezużyteczne.

Po raz kolejny przestrzegamy, aby podczas zakupów w Google Play kierować się zdrowym rozsądkiem. Chwila nieuwagi może być naprawdę przykra w skutkach.