MobileVoIP – pierwsza aplikacja VoIP dla WP7

Paweł 24 października 2011 1
MobileVoIP – pierwsza aplikacja VoIP dla WP7

Teoretycznie każda platforma mobilna w jakiś tam sposób obsługuje Facebooka, Twittera, Gtalka i inne tego typu stworzenia. Problem, jak się okazuje, jest ze Skype’em. Mimo przejęcia tej spółki przez Microsoft, telefony z Windows Phone 7 wciąż nie doczekały się obsługi najpopularniejszego na świecie komunikatora głosowego. Nie wiadomo nawet kiedy ma nastąpić sądny dzień wydania tego narzędzia. Dlatego jeżeli jesteś posiadaczem smartfona z mobilnym systemem Microsoftu i czasami potrzebujesz głosowo porozmawiać ze znajomymi, ale nie chcesz za to płacić, to koniecznie zwróć uwagę na aplikację MobileVoIP.Jest to bezpłatna aplikacja dostępna w Windows Marketplace, będą bardzo minimalistycznym klientem VoIP. Za jej pośrednictwem możesz całkowicie bezpłatnie wykonywać połączenia z innymi użytkownikami tego produktu, a w niektórych krajach nawet dzwonić za darmo na numery stacjonarne (niestety, Polska w tym wypadku pod uwagę wzięta nie została).

Po zainstalowaniu MobileVoIP zostaniesz poproszony o skonfigurowanie nowego konta w tej usłudze. Gdy zakończysz ten proces, aplikacja automatycznie pobierze całą twoją listę kontaktów, abyś w razie czego mógł szybko dzwonić do znajomych. Połączenia możesz wykonywać zarówno przez WiFi, jak i 3G. Jeżeli zechcesz się podzielić ze znajomymi wieścią, że zainstalowałeś MobileVoIP, to aplikacja pozwoli ci na taki proceder dzięki swojemu zintegrowaniu z Twitterem oraz Facebookiem.

MobileVoIP to idealna namiastka Skype’a, który zmierza do Windows Phone 7 i dojść nie może. Jeżeli więc masz innych znajomych używających systemu Windows Phone 7, to poleć im MobileVoIP i rozmawiajcie za darmo bez ograniczeń.