Które Samsungi oficjalnie otrzymają Androida ICS?

Paweł 5 stycznia 2012 0
Które Samsungi oficjalnie otrzymają Androida ICS?

Już nieraz na łamach blogu HelpGSM pojawiły się poradniki, przy pomocy których mogłeś zainstalować na wybranych modelach smartfonów najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Jednak o to w tym wszystkim chodzi, aby nie bawić się w karkołomne kombinacje, tylko mieć możliwość swobodnego zaktualizowania oprogramowania dla swojego smartfona. Jednym z bardziej liczących się producentów na rynku telefonów jest Samsung. Jesteś ciekaw, które urządzenia tego koncernu zostaną wyposażone w Androida Ice Cream Sandwich?Samsung ostatnimi czasy prezentuje głównie bardzo zaawansowane technologicznie smartfony – dużo pamięci RAM, wielkie wyświetlacze, świetne procesory i aparaty. Jednak to nie wystarczy, aby zaktualizować wszystkie telefony z Androidem w ICS. Na przykład aktualizacja nie powędruje do Samsunga Galaxy S, który jeszcze niedawno dominował na komórkowych salonach.

W oficjalnym oświadczeniu Samsunga czytamy:

Samsung Electronics planuje wdrożyć Androida 4.0 Ice Cream Sandwich na pokłady GALAXY S II oraz GALAXY NOTE, w pierwszym kwartale 2012 roku. Informacje na temat aktualizacji pozostałych urządzeń z linii GALAXY pojawią się niebawem.

Urządzeniami pozwalającymi na zaktualizowanie systemu do Androida ICS są: ALAXY S II, GALAXY S II LTE, GALAXY Note, GALAXY R, GALAXY Tab 10.1, GALAXY Tab 8.9, GALAXY Tab 7.7 oraz GALAXY Tab 7.0 Plus.

Na liście nie ma twojego smartfonu? Nie ma się co martwić. Jeżeli specyfikacja techniczna pozwala na wykonanie aktualizacji, to z pewnością hakerzy z XDA Developers przygotowali już odpowiednie rozwiązanie tej sprawy.