Korzystanie z wielu kont Marketplace na Windows Phonie

Paweł 16 maja 2012 0

Podobnie jak w przypadku Androida czy iOS-a, Windows Phone również do poprawnego działania wymaga powiązania z kontem mailowym Microsoftu, chociażby po to, aby móc bezproblemowo pobierać aplikacje z platformy Marketplace. O ile na iOS-ie czy Androidzie nie ma jako takich problemów ze zmienianiem wspomnianych kont, o tyle aby dokonać takiego procederu w systemie Microsoftu, trzeba się nieco nagimnastykować. Jak to zrobić?A może pytanie powinno brzmieć po co? Otóż wielu użytkowników korzysta z dwóch (albo więcej) kont, gdzie jedno przypisane jest np. do rynku polskich aplikacji, a drugie do amerykańskiego. Jak wiadomo, nie wszystkie aplikacje dostępne w oddziale A są dostępne w oddziale B. Po to się więc tworzy różne konta, aby mieć dostęp do wszystkich aplikacji.

Jak tego dokonać na Windows Phonie? Do tego celu stworzono specjalną aplikację IDswitch, przeznaczoną dla użytkowników odblokowanej platformy Mircosoftu. Dzięki niej można swobodnie przełączać między utworzonymi kontami, aby dokonywać zakupów raz w pierwszym, a raz w drugim oddziale Marketplace.

Po jej zainstalowaniu i uruchomieniu, zakładając, że urządzenie jest obecnie powiązane z jakimś kontem Marketplace, należy wprowadzić adres e-mail, który posłuży do logowania się na alternatywne konto Marketplace. Aplikacja zapyta, czy na pewno chcesz dokonać zmiany, a następnie nadpisze stosowne wartości w rejestrze systemu, dokonując zrestartowania urządzenia i uruchomienia już z autoryzacją nowego konta.

Po pobraniu aplikacji z Marketplace należy wrócić do IDswitch i wrócić do oryginalnego konta, naciskając ten sam przycisk co wcześniej. Należy mieć na uwadze, aby nie uruchamiać zainstalowanych aplikacji przed powrotem do oryginalnego konta.

Aplikacja IDswitch dostępna jest na forum XDA Developers, gdzie też zamieszczono szczegółowe informacje na temat jej funkcjonowania.