Korzystanie z Google Translate na Windows Phone 7

Paweł 17 marca 2011 0
Korzystanie z Google Translate na Windows Phone 7

Przy okazji sporządzania listy aplikacji imitujących usługi Google’a na Windows Phone 7, nie wspomniałem o jednej, bardzo istotnej pozycji, a mianowicie Google Translate. Z tej usługi korzystał każdy z nas, przynajmniej raz w swoim życiu. Dla systemu Windows Phone 7 nie ma oficjalnej aplikacji od Google’a, która umożliwiałaby dostęp do najpopularniejszego tłumacza na świecie, dlatego też powstała aplikacja GTranslate.Jest ona wyjątkowo prosta w obsłudze i do poprawnego działania wymaga sprawnego połączenia z Internetem, aby na bieżąco wymieniać dane z serwerem Google’a. Co więcej, stworzył ją polski deweloper, legitymujący się na XDA Developers Forum jako mateuszd.

Jak widać na załączonym obrazku, po wskazaniu języka źródłowego i docelowego pojawią się dwie tabele. W tej pierwszej należy wprowadzić tekst, który później zostanie przetłumaczony na wskazany wcześniej język. Aby przetłumaczyć wpisany tekst, należy nacisnąć na charakterystycznym przycisku t, po czym aplikacja automatycznie zwróci wyniki tłumaczenia.

Program GTranslate dla WP7 jest oczywiście dostępny za darmo, a plik z aplikacją można znaleźć na wspomnianym wyżej forum XDA Developers.