Kiosk – ukrywanie aplikacji

Paweł 27 października 2011 3
Kiosk – ukrywanie aplikacji

Oprogramowanie iOS 5 wprowadziło na pokłady iPhone’ów, iPadów i iPodów touch pewną aplikację, która nie do końca jest pożądana przez większość użytkowników, a już na pewno tych, którzy na co dzień nie posługują się językiem polskim. Mowa tutaj o pozycji Kioskm, znanej tez pod nazwą Newsstand. Apple wpadł na genialny pomysł, że dzięki tej pozycji użytkownicy będą kupować różne wirtualne gazety, jednak tak naprawdę aplikacja jest dość mało użyteczna. Jak na złość, nie można tej aplikacji usunąć, a nawet umieścić w jakimś folderze, ponieważ występuje ona jako folder. Jeżeli więc irytuje cię obecność Kiosku, poniżej zobaczysz, jak się go pozbyć.Aplikację można co prawda usunąć z katalogów systemowych, jednak takie kombinacje raczej są zbędne. To co posłuży ci usunięciu Kiosku, to aplikacji NoNewsIsGoodNews. Jak sama nazwa wskazuje – brak wiadomości to dobra wiadomość.

Aby się pozbyć Kiosku, po prostu zainstaluj tę aplikację za pośrednictwem Cydii. Instalacja będzie tożsama z natychmiastowym ukryciem Kiosku, a wszystkie pozycje obecne w tej aplikacji będą figurowały jako autonomiczne aplikacje na pulpicie iPhone’a.

Jeżeli zechcesz z powrotem przywrócić Kiosk, odinstaluj NoNewsIsGoogNews, wykonaj respring i wszystko powróci do dawnego stanu. Opisywane narzędzie dostępne jest wyłącznie dla użytkowników z odblokowanym oprogramowaniem, a pobrać można je za darmo z Cydii.