Kilka tricków dla Samsunga Galaxy S II

Paweł 7 października 2011 0
Kilka tricków dla Samsunga Galaxy S II

Telefon Samsung Galaxy S II to jeden z najlepszych obecnie na rynku smartfonów pod kątem sprzętowym. Jeżeli wychodzi jakaś nowa słuchawka, to sprzętowo porównuje się ją z S II. Oczywiście taki trend długo się nie utrzyma, jednak nie każdemu smartfonowi udało się osiągnąć taki stan. Mimo wszystko, sprzęt to nie jedyna rzecz, dla której Samsung Galaxy S II jest naprawdę dobrym telefonem. Jak wiadomo, działa on pod kontrolą Androida, ale dodatkowo został wyposażony w nakładkę TouchWiz 4.0, która pozwala robić z telefonem wiele ciekawych rzeczy. Poniżej znajdziesz kilka ciekawych tricków, spośród których na pewno jakichś nie znałeś wcześniej, a wydadzą ci się ciekawe. 1. Jeżeli już wyświetlisz kartę wybranego kontaktu, to zamiast wykonywać jakże żmudne czynności, polegające na naciśnięciu przyciski Połącz lub Wyślij SMS, przesuń palec w lewo wzdłuż nazwy kontaktu, aby do niego zadzwonić lub przesuń w prawo, aby wyświetlić okno SMS-ów.
 2. TouchWiz 4 pozwala działać nawet na siedmiu home screenach, więc szybkie przełączanie pomiędzy nimi pozornie wydaje się trudne. Jednak to tylko pozory. Wystarczy złapać palcami ekran i „ściągnąć” je ku sobie, jak w trakcie zmniejszania widoku w przeglądarce, aby wyświetlić wszystkie 7 ekranów.
 3. Generalnie wykonywanie zrzutów ekranu na Androidzie to katorga, jednak nie wtedy, gdy masz do czynienia z TouchWizem. W dowolnym momencie naciśnij przycisk home oraz przycisk odpowiedzialny za włączanie telefonu, aby ekspresowo wykonać zrzut ekranu, który zostanie zapisany w galerii zdjęć.
 4. Jeżeli często zmieniasz jasność ekranu, to pewnie nie jest dla ciebie fajne wielokrotne wchodzenie w ustawienia telefonu. W TouchWiz wprowadzono trick, pozwalający zarządzać jasnością ekranu przy pomocy belki paska powiadomień. Naciśnij na niej i przytrzymaj palec przez sekundę, a następnie przesuń w lewo, aby ściemnić lub w prawo, aby rozjaśnić.
 5. SGSII pozwala określić tzw. useragent. Oznacza to, że możesz zdefiniować, jak ma być identyfikowana twoja przeglądarka na stronach internetowych. Domyślnie figurujesz jako Galaxy S, jednak możesz to zmienić na iPhone’a czy Linuksa. Aby móc edytować tę funkcję, wpisz w polu adresu komendę about:useragent i określ interesujący cię system.
 6. Podczas przeglądania stron internetowych, jeżeli działasz na wielu kartach, złap dwoma palcami ekran i rozciągnij – spowoduje to wyświetlenie menu otwartych kart.
 7. W SGSII możesz nawet zmienić systemową czcionkę. Wejdź w ustawienia ekranu, a następnie znajdź opcję odpowiadającą czcionkom. Domyślnie masz do wyboru trzy style, jednak za pośrednictwem Marketu możesz je doinstalować.
 8. Jeżeli przeglądasz listę aplikacji lub wyświetlasz dostępne home screeny, to przesuwaj palcem wzdłuż wyświetlonych na dole ekranu kropek, aby znacznie szybciej przewijać między ekranami.
 9. W trakcie oglądania filmu, jeżeli naciśniesz przycisk odpowiedzialny za włączanie telefonu, „dotyk” na ekranie zostanie zablokowany i będziesz mógł swobodnie naciskać na ekranie wyświetlającym film – telefon nie zareaguje.
 10. Aktywuj komendę *#0*#, aby otworzyć tryb testowania wyświetlacza.
 11. SGSII, w porównaniu z SGS, nie ma przycisku dedykowanego wyszukiwaniu. Jednak projektanci „dwójki” o tym nie zapomnieli i wyposażyli w tę funkcję przycisk home. Po prostu przytrzymaj go chwilę, aby pojawiło się okno wyszukiwania.
 12. Jeśli jeszcze nie wiesz, to SGS II może obsługiwać zdalną mysz Bluetooth. Wystarczy się w takową zaopatrzyć, skonfirugorwać w ustawieniach i wszystko będzie pięknie działać.