Kilka słów o Amazon Appstore

Paweł 8 kwietnia 2011 0
Kilka słów o Amazon Appstore

Niespełna kilkanaście dni temu wystartowała kolejna międzynarodowa platforma, która jest zbiorowiskiem aplikacji dla komórek, a mianowicie Amazon Appstore. Co prawda sklep na razie zawiera produkty przeznaczone wyłącznie dla właścicieli smartfonów z Androidem, jednak być może w przyszłości to się zmieni. Pomimo swojej świeżości, a Amazon Appstore można znaleźć już wiele interesujących pozycji, które nie są normalnie dostępne w Markecie. Jak wobec tego rozpocząć przygodę z Appstore?Pobierz aplikację Amazon Appstore na telefon

Do zasobów Amazon Appstore możesz uzyskać dostęp bezpośrednio ze swojej komórki. W tym celu konieczne jest zainstalowanie odpowiedniej aplikacji. Aby tego dokonać, wejdź pod wskazany link, podaj swój adres e-mail (funkcja z podawaniem numeru telefonu nie działa na terenie Polski) i czekaj na maila z wygenerowanym adresem do pliku z aplikacją. Jeśli e-mail przyjdzie, otwórz go za pomocą telefonu i kierując się odpowiednim linkiem, pobierz Amazon Appstore (Uwaga! konieczne jest aktywowanie opcji instalacji programów z nieznanych źródeł).

Załóż konto w Amazon Appstore

Załóżmy, że nigdy wcześniej nie korzystałeś z usług najpopularniejszego sklepu internetowego, jakim jest Amazon. Dlatego więc musisz założyć konto w tym serwisie, aby uzyskać dostęp do Amazon Appstore. Proces rejestracji możesz zainicjować zarówno poprzez przeglądarkę, jak i zainstalowaną wcześniej aplikację. Polecam skorzystać z tej drugiej opcji. Gdy konto zostanie pomyślnie założone i aktywowane, zaloguj się.

Przeglądanie aplikacji

Na głównym ekranie Amazon Appstore będą wyświetlane najpopularniejsze aplikacje dostępne w platformie. Oczywiście możesz zmienić filtrowanie pozycji na głównym ekranie, na przykład na wyświetlanie samych darmowych programów. Wyświetlając konkretną aplikację, będziesz miał do dyspozycji 3 opcje: zakupienia jej, podzielenia się jej istnieniem ze znajomymi, za pomocą maila lub SMS-a, lub opcję zachowania jej na później (aplikacja oferuje specjalną listę takich zachowanych aplikacji), w wypadku gdybyś chciał po nią sięgnąć w innym terminie. Amazon Appstore oferuje również użytkownikom system ocen aplikacji, co pozwoli lepiej dobierać kupowane pozycje.

Płatności

W Amazon Appstore są takie aplikacje, za które należy płacić, oraz aplikacje dostępne za darmo. Ceny są porównywalne z konkurencją – większość z nich oscyluje w granicach 1 dolara. Ponadto Appstore ma charakterystyczną promocję, dzięki której codziennie jedna płatna aplikacja jest dostępna za darmo – trzeba więc śledzić stronę platformy na bieżąco. Niestety, jest jeden ogromny minus – póki co Polacy nie mogą dokonywać zakupów w Amazon Appstore. W Sieci można znaleźć wiele różnych poradników, jak ominąć zabezpieczenia Amazona, jednak proces ten wszystko jest oczywiście nieoficjalne. Być może w najbliższym czasie załoga Appstore’a zmieni swoje restrykcje.

Instalowanie aplikacji

Kwestia samego instalowania aplikacji jest niemal analogiczna do instalacji aplikacji z Marketu. Jeśli interesująca cię pozycja zostanie już zakupiona, na odpowiednim ekranie Amazon Appstore będzie wyświetlany stan jej pobierania. Gdy proces ten dobiegnie końca, żądany program będzie dostępny normalnie na Home Screenie twojego smartfona.