Jak zrootować Samsunga Galaxy S III?

Paweł 25 maja 2012 5

Mimo że Samsung Galaxy S III na rynku nie zdążył się jeszcze zadomowić, to po Sieci krąży już poradnik, jak zrootować jego oprogramowania. Zainteresowani? Zapraszam do rozwinięcia.Procedura nie jest w żaden sposób karkołomna i każdy lekko zaawansowany użytkownik Androida powinien sobie z nią poradzić. Mimo to redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych niżej instrukcji.

 Instrukcja

 1. Pobierz plik z kernelem (bazujący na firmware XX NEE ALE8).
 2. Pobierz ODIN 1.85, który posłuży wgraniu wcześniejszego pliku.
 3. Wypakuj zawartość obu pobranych paczek gdziekolwiek na komputerze.
 4. Uruchom urządzenie w trybie pobierania poprzez wciśnięcie przycisków: zmniejszającego głośność oraz Power, a następnie zwiększającego głośność, gdy pojawi się powiadomienie.
 5. Uruchom ODIN, podłącz Samsunga do komputera przez USB i w uruchomionym programie naciśnij PDA i wskaż plik o rozszerzeniu .tar, który znajdował się w paczce z kernelem.
 6. Naciśnij Start, po czym rozpocznie się proces flashowania.
 7. Teraz należy wykonać tzw. Upgrade. Aby to zrobić, uruchom normalnie telefon i aktywuj w nim funkcję debugowania USB (opcja dostępna w ustawieniach deweloperskich aplikacji).
 8. Jesteś posiadaczem zrootowanego urządzenia, ale jeszcze bez uprawnień superuser. Aby to nadrobić, pobierz plik sgs3-root-install.zip, który takie uprawnienia ma i wypakuj go na pulpicie komputera.
 9. Z uruchomionym adb kliknij dwukrotnie na pliku install.bat, a następnie zrestartuj telefon. Po jego ponownym uruchomieniu będziesz miał do dyspozycji w pełni odblokowanego Androida.

źródło

 • Leon.

  Witam.
  Mam identyczny problem co Michał. Pomocy!

 • Matiwerner20

  Eh Michał ja też mam S3igdy tak ci sie robi to gdy włanczasz telefon w trakcie gdy sie uruchamia wyjmij baterie potem włóż jeszcze raz i znowu go włącz. Pewność że zadziała to 80%

  Mati

 • Michał

   Witam, mam problem
  Zrobilem wszystko dokladnie tak jak w instrukcji,
  wyskoczyla mi informacja na telefonie ze czeka na kartę pamięci, ktorej
  nie posiadam. dalej jakby wszystko poszlo ok. telefon sie wyłączył,
  zaczął się uruchamiać ponownie, usłyszałem melodię odpowiednią do
  włączenia, nagle ekran zrobił się czarny, zapaliła się niebieska dioda
  na górze telefonu i podświetliły sie dwa dotykowe przcyciski i tak już
  zostało. ani w jedną ani w drugą. można coś z tym jeszcze zrobić?
  Proszę o jak najszybszą odpowiedz
  Pozdrawiam
  Michał

 • Ke1

  kopie czego nalezy  zrobić  najpierw  żeby  móc później wrócić  do  ustrawień z przed roota  w razie potrzeby serwisu?

 • Jasiek

  Witam, mam problem z ostatnim punktem. A mianowicie adb mi działa (znajduje telefon po wpisaniu adb devices), ale po dwukrotnym kliknięciu w install.bat i zrestartowaniu nadal nie mam praw superuser. Nawet aplikacja nie jest zainstalowana. Co może być nie tak?