Jak zrootować Samsunga Galaxy S III?

Paweł 25 maja 2012 5

Mimo że Samsung Galaxy S III na rynku nie zdążył się jeszcze zadomowić, to po Sieci krąży już poradnik, jak zrootować jego oprogramowania. Zainteresowani? Zapraszam do rozwinięcia.Procedura nie jest w żaden sposób karkołomna i każdy lekko zaawansowany użytkownik Androida powinien sobie z nią poradzić. Mimo to redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych niżej instrukcji.

 Instrukcja

  1. Pobierz plik z kernelem (bazujący na firmware XX NEE ALE8).
  2. Pobierz ODIN 1.85, który posłuży wgraniu wcześniejszego pliku.
  3. Wypakuj zawartość obu pobranych paczek gdziekolwiek na komputerze.
  4. Uruchom urządzenie w trybie pobierania poprzez wciśnięcie przycisków: zmniejszającego głośność oraz Power, a następnie zwiększającego głośność, gdy pojawi się powiadomienie.
  5. Uruchom ODIN, podłącz Samsunga do komputera przez USB i w uruchomionym programie naciśnij PDA i wskaż plik o rozszerzeniu .tar, który znajdował się w paczce z kernelem.
  6. Naciśnij Start, po czym rozpocznie się proces flashowania.
  7. Teraz należy wykonać tzw. Upgrade. Aby to zrobić, uruchom normalnie telefon i aktywuj w nim funkcję debugowania USB (opcja dostępna w ustawieniach deweloperskich aplikacji).
  8. Jesteś posiadaczem zrootowanego urządzenia, ale jeszcze bez uprawnień superuser. Aby to nadrobić, pobierz plik sgs3-root-install.zip, który takie uprawnienia ma i wypakuj go na pulpicie komputera.
  9. Z uruchomionym adb kliknij dwukrotnie na pliku install.bat, a następnie zrestartuj telefon. Po jego ponownym uruchomieniu będziesz miał do dyspozycji w pełni odblokowanego Androida.

źródło