Jak wprowadzić iPhone’a w tryb DFU z zepsutym przyciskiem home?

Paweł 7 lipca 2012 0

 

Przycisk home to zmora każdego urządzenia pracującego pod kontrolą iOS-a. Psują się one w iPhone’ach, iPodach touch a nawet iPadach. Czasami okoliczności nie pozwalają na oddanie smartfona do serwisu i przez jakiś czas trzeba posługiwać się niepełnosprawnym przyciskiem. Jednak jak w takim przypadku wprowadzić urządzenie w tryb DFU? Oto rozwiązanie.Z pomocą w tym przypadku przychodzi najnowsza wersja programu redsn0w 0.9.14b2, która została stworzona przez chłopaków z DevTeamu z myślą o drugiej becie oprogramowania iOS 6. Nowy redsn0w został wyposażony w funkcję dodawania do każdego zmodyfikowanego softu .IPSW specjalnego skryptu, który jest uaktywniany w momoencie przywracania oprogramowania przez program iTunes – wówczas, dzięki skryptowi, podczas instalowania iOS, wejście w tryb DFU następuje automatycznie.

Instrukcja

  1. Pobierz program redsn0w 0.9.14b2 (WindowsMac).
  2. Uruchom redsn0w i kieruj się kolejno: Extras > Even more > DFU IPSW, potwierdzając wybraną funkcję przyciskiem OK.
  3. Wskaż przy pomocy eksploratora plik .IPSW z odpowiadającą ci wersją oprogramowania (pliki z oprogramowaniem dla iUrządzeń można pobrać przy pomocy tej strony).
  4. Po wskazaniu stosownego pliku program redsn0w rozpocznie jego analizę i przetwarzanie, dodając do niego opisany wcześniej skrypt. Do nazwy utworzonego już pliku zostanie automatycznie dodany prefiks ENTER_DFU_, co będzie oznaczało, że dany plik został tak spreparowany, aby automatycznie uruchomić tryb DFU w trakcie przywracania oprogramowania. Przykładowa nazwa pliku końcowego dla iPoda: ENTER_DFU_iPod4,1_5.1.1_9B206_Restore.ipsw.
  5. Uruchom program iTunes, podłącz urządzenie, wybierz opcję odtwarzania ustawień fabrycznych (wciskając przy tym przycisk Shift (Windows) lub Option (Mac)), a następnie wskaż utworzony w punkcie czwartym plik z prefiksem.
  6. Poczekaj na wykonanie jailbreaku bez potrzeby używania przycisku home.

Gdyby jednak proces odtwarzania oprogramowania nie został pomyślnie zakończony, bez problemu można go powtórzyć, stosując punkt piąty.

Redakcja HelpGSM nie odpowiada za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych wyżej instrukcji.

źródło