Jak uzyskać przezroczysty Lock Screen na Windows Phone 7?

Paweł 15 lutego 2011 0
Jak uzyskać przezroczysty Lock Screen na Windows Phone 7?

Każdy smartfon z dotykowym wyświetlaczem korzysta z tzw. Lock Screena. Jest to charakterystyczny ekran, za pośrednictwem którego użytkownik odblokowuje w różny sposób urządzenie, przechodząc do ekranu głównego. Taki sam Lock Screen towarzyszy platformie Windows Phone 7. Smartfony z WP7 umożliwiają określenie dowolnej tapety, która będzie towarzyszyć temu właśnie ekranowi. Jest również pewien trick, który umożliwia ustawienie na Lock Screenie tapety z przezroczystymi elementami.Efekt przezroczystego Lock Screena na Windows Phone 7 możesz sprawdzić choćby na tym wideo.

Jeśli również chcesz zasmakować tej sztuczki, musisz posiadać tapetę o rozszerzeniu .png, która jest przezroczysta lub posiada przezroczyste elementy. Następnie trzeba przetransportować ją z komputera do urządzenia. Jakoby Zune nie synchronizuje plików .png tylko .jpg, musisz przesłać żądany obraz mailem – zwyczajnie dodaj plik jako załącznik i odbierz go na smartfonie z Windows Phone 7. Później zapisz załącznik w galerii i ustaw go jako tapetę. Efekt osiągnięty!

Są jednak dwie uwagi co do wykonywanego wyżej procesu:

  • Z racji tego, że program Zune nie synchronizuje plików .png, posiadana przez ciebie tapeta zostanie przekonwertowana do formatu .jpg, co będzie równoznaczne z utratą efektu przezroczystego ekranu.
  • Efekt przezroczystości nie będzie działał, jeśli korzystasz z blokady urządzenia hasłem. Wówczas musisz wybrać – przezroczysta tapeta czy ochrona danych.

Przezroczystą tapetę bardzo łatwo jest samemu zrobić, jednak w Sieci można znaleźć kilka interesujących pozycji, które idealnie będą pasować do Lock Screena Windows Phone 7. Polecam zajrzeć pod ten adres, gdzie zamieszczono osiem różnych tapet – z pewnością znajdziesz tutaj coś dla siebie.