Jak utworzyć foldery na Windows Phone 7.5 Mango

Paweł 31 października 2011 0
Jak utworzyć foldery na Windows Phone 7.5 Mango

Jeżeli miałbym wyrazić jednym słowem charakterystykę systemu Windows Phone, to byłby to minimalizm. Microsoft całkiem sprytnie zaprojektował słynny już interfejs Metro, który naprawdę jest genialny w obsłudze, jest bardzo minimalistyczny, a przy tym bardzo funkcjonalny. Niestety, można się w nim też doszukać pewnych minusów, czego przykładem jest brak folderów. Prezentowanie listy aplikacji w sposób alfabetycznie posegregowanej listy jest dobrym rozwiązaniem, ale jeżeli użytkownik nie ma dziesięciu, a sto aplikacji, to takie przewijanie listy może się w końcu dać we znaki. Dlatego poniżej dowiesz się, jak sprytnie korzystać z folderów na WP7 Mango.Niestety, w tym przypadku foldery nie działają tak pięknie jak na systemie iOS czy zwykłych komputerach. Foldery na WP tworzy się na komputerze, a następnie „wgrywa się” je do telefonu. Na razie innego sposobu nie ma.

Zaszczytu korzystania z folderów mogą dostąpić wyłącznie ci użytkownicy, którzy podjęli się odblokowania swojego systemu. Można podążać za instrukcjami prezentowanymi na wideo lub za poradnikiem niżej:

Instrukcja

  • pobierz paczkę z plikami niezbędnymi do pomyślnego tworzenia folderów na WP;
  • wypakuj zawartość pobranego archiwum na pulpicie;
  • uruchom plik FoldersConfig.exe;
  • utwórz własne foldery według uznania, a następnie dodaj do nich aplikacje;
  • uruchom Zune i zsynchronizuj telefon z komputerem;
  • wykonaj tzw. deploy, aby wybrane foldery i aplikacje zawitały na ekranie głównym telefonu.

Pamiętaj, że redakcja HelpGSM nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody powstałe w wyniku stosowania zamieszczonych wyżej instrukcji.