Jak ustawić wybrany plik dźwiękowy jako alarm, powiadomienie lub dzwonek Androida?

Paweł 3 maja 2011 0
Jak ustawić wybrany plik dźwiękowy jako alarm, powiadomienie lub dzwonek Androida?

Nie każdemu z nas muszą się podobać domyślne powiadomienia dźwiękowe na mobilnych systemach. Teoretycznie producenci nie oferują możliwości ich zmiany, jednak jest kilka sposobów „na okrętkę”, które taki trick umożliwiają. Na Androidzie ogranicza się to do utworzenia kilku folderów, a następnie wskazania przesłanych plików z poziomu ustawień i sprawa zakończona. Przyjrzyjmy się nieco bliżej tej sprawie.Do zastosowania poniższych instrukcji nie potrzebujesz zrootowanego urządzenia. Wystarczy ci posiadanie pliku dźwiękowego, którego zechcesz używać jako wybrany sygnał, karta pamięci oraz prawidłowe w pełni sprawne połączenie komputera z telefonem.

  1. Przygotuj plik, którego zechcesz używać jako alarm, powiadomienie lub dzwonek.
  2. Podłącz do komputera swojego smartfona z Androidem w trybie pamięci masowej.
  3. Wejdź w Mój komputer, a następnie otwórz zawartość swojej karty pamięci.
  4. W głównej lokalizacji karty utwórz folder: Dzwonek, Powiadomienia lub Alarmy i zależnie od rodzaju dźwięków, które chcesz używać, umieść przygotowany plik w utworzonym folderze.
  5. Odłącz urządzenie od komputera i przejdź do ustawień telefonu, a następnie kategorii Dźwięki i Powiadomienia. Na wyświetlonej liście plików wybierz ten, który wcześniej skopiowałeś na kartę.
  6. Gotowe. Od tej pory wybrany dźwięk powinien zostać zmieniony.