Jak skonfigurować Facebook Czat oraz GTalk na Windows Phone 7?

Paweł 13 lutego 2011 1
Jak skonfigurować Facebook Czat oraz GTalk na Windows Phone 7?

Jeszcze do niedawna niemożliwe było prowadzenie konwersacji ze znajomymi przez GTalka lub Facebook Czat na smartfonie z Windows Phone 7. Dopiero niedawno pojawiła się taka możliwość, dzięki programowi Flory. Jak go odpowiednio skonfigurować, aby móc prowadzić rozmowy przez komunikator Google’a lub czat Facebooka?Proces ten jest bardzo prosty i nie wymaga wielu konfiguracji. Jest jednak pewien problem – aplikacja Flory na razie dostępna jest jedynie w języku niemieckim, choć deweloperzy programu zapowiedzieli, że trwają prace nad anglojęzyczną wersją, która niebawem ma pojawić się we wszystkich oddziałach Marketplace. Aplikacja flory dostępna jest zupełnie za darmo.

Instrukcja

  1. Pobierz z Windows Marketplace aplikację Flory.
  2. Uruchom ją i naciśnij na przycisk „…”, znajdujący się u dołu okna.
  3. Wybierz opcję einstellungen.
  4. Pod napisem „Flory” podaj swoją nazwę użytkownika oraz hasło, którymi będziesz się posługiwać w programie. Zatwierdź je stosownym przyciskiem pod polami.
  5. Przesuń listę aż zobaczysz opcję GTalk.
  6. Wpisz swoją nazwę użytkownika oraz hasło Gmail, aby móc korzystać z komunikatora GTalk.
  7. Zatwierdź dane i przejdź do głównego okna aplikacji. Jeśli w górnym prawym rogu będzie się świecić zielona kontrolka, a ty zauważysz na liście swoich znajomych z GTalka, to znaczy, że wszystko poprawnie skonfigurowałeś.

Niemal identycznie konfiguruje się dostęp do Czatu Facebook, z tą różnicą, że w punkcie 5 zamiast GTalka wybierasz Facebook.