Jak przenieść muzykę z komputera do Androida?

Paweł 14 lutego 2011 2
Jak przenieść muzykę z komputera do Androida?

Telefony służą dziś nie tylko do dzwonienia, ale przede wszystkim słuchania muzyki. Aplikacje odtwarzające multimedia w smartfonach są naprawdę dopracowane i bardzo dobrze się z nich korzysta. Nie inaczej jest z Androidem. Dosyć często zdarza się, że nagle otrzymujemy do użytku nowy telefon i nie wiadomo jak się z nim obchodzić, a już całkowitą magią jest wgrywanie do niego muzyki. Jak uporać się z tą czynnością na komórce z systemem Android?Jeśli korzystałeś w swoim życiu z iPoda czy iPhone’a, to wiesz, że z wgrywaniem muzyki do odtwarzaczy Apple’a nie ma najmniejszego problemu. Interesujące cię multimedia importujesz do list odtwarzania iTunes, naciskasz przycisk synchronizacji i po kłopocie. Z Androidem sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, choć cała procedura również jest prosta. Co więcej, nie potrzebujesz do tego dodatkowego oprogramowania – wystarczy komputer, kabel oraz smartfon.

Zacznijmy od formatów muzycznych. Android odtwarza ich znacznie więcej niż iOS. Podczas kiedy system Apple’a radzi sobie z obsługą MP3 i M4A, Android jest w stanie odtworzyć następujące formaty: MP3, AMR, WMD, MIDI, WAV, OGG VORBIS oraz M4A.

Instrukcja

Należy zacząć od podłączenia smarfona z Androidem do komputera. Jeśli zostanie on pomyślnie zidentyfikowany przez system i pojawi się stosowny komunikat z zapytaniem, jaką czynność wykonać, wybierz „Otwórz folder, aby wyświetlić pliki”. Następnie, jeśli ukaże ci się okno z zawartością podłączonego urządzenia, zlokalizuj folder Music (jeśli nie ma – utwórz). To właśnie jest miejsce, do którego należy skopiować muzykę z komputera. Załóżmy zatem, że w folderze Moja Muzyka masz plik, którego chciałbyś umieścić w telefonie. Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Kopiuj. Następnie wróć do otwartego wcześniej folderu Music w smartfonie, kliknij na jego zawartości prawym przyciskiem myszy, po czym wskaż opcję Wklej. Wówczas utwór powinien zacząć się kopiować do urządzenia, co nie powinno trwać dłużej niż kilka sekund.

Pozostało jedynie sprawdzić, czy utwór został poprawnie skopiowany do urządzenia. Dlatego też odłącz smartfona od komputera, uruchom odtwarzacz multimediów i sprawdź, czy na liście znajduje się pożądany utwór. Jeśli utworu nie ma, sprawdź jego lokalizację lub format.