Jak pozbyć się „inteligentnych banerów” na iOS 6?

Paweł 19 listopada 2012 0

Inteligentne banery to kolejna funkcja iOS-a 6, o której nikt nie mówi, a każdy ją doświadcza. Czemu ona służy i jak się jej pozbyć? Zapraszam do rozwinięcia.Tak zwane inteligentne banery to nowa funkcja przeglądarki Safari, dzięki której deweloperzy mogą jeszcze bardziej promować swoje aplikacje, będącymi klientami aktualnie przeglądanych stron internetowych. Przykładowo, jeśli otworzysz w iPhonie stronę plotek.pl, a nie masz zainstalowanej aplikacji z App Store’a o takim samym tytule, to u góry witryny pojawi się nasz inteligentny baner zachęcający do przyjrzenia się aplikacji w App Store.

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie ta funkcja jest niesamowicie denerwująca. Mnóstwo stron internetowych ma swoje aplikacje w App Store, jednak w większości przypadków są one tak kiepsko zrobione, że normalne przeglądanie interesującej nas witryny jest o niebo wygodniejsze i praktyczniejsze. Deweloperzy jednak tego nie rozumieją i kuszą nas hiperłączami do App Store’a.

Aby pozbyć się inteligentnych banerów należy zajrzeć do Cydii i pobrać za jej pośrednictwem narzędzie Not-To-Smart. Jego instalacja będzie tożsama z dezaktywacją inteligentnych banerów. Jeśli zechcesz usuniętą funkcjonalność przywrócić, wystarczy że odinstalujesz zainstalowaną niedawno aplikację.